Piotr Brzychcy

i

Autor: Foto: Mirosław Kozik Foto: Mirosław Kozik

Piotr Brzychcy z zespołu Kruk okradziony! Jest apel muzyka i prośba o pomoc

2022-02-18 10:44

Piotr Brychcy, znany z występów w zespole Kruk, został okradziony. Artysta wystosował specjalny apel z prośbą o pomoc w odnalezieniu sprzętu.

Niesamowicie przykra sytuacja przydarzyła się Piotrowi Brychcemu z zespołu Kruk. Jak przekazał artysta, jego sala prób została okradziona, a sprzęt, który był gromadzony przez lata, zniknął. Teraz artysta prosi o pomoc i chce jak najbardziej nagłośnić sprawę.

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy

Piotr Brzychcy z zespołu Kruk został okradziony. Zniknął sprzęt, a sala prób została zdewastowana

Jak przekazał artysta, sala została zdewastowana, a sprzęt zniknął:

Nie da się ująć w słowa żalu, jaki pojawił się w moim sercu po tym, jak zastałem salę prób z Dąbrowie Górniczej totalnie zdewastowaną i bez sprzętu, na który przez lata pracowałem.

Poza moimi rzeczami zniknął też sprzęt moich przyjaciół, w tym duży zestaw kolumn i wzmacniacz basowy tragicznie zmarłego Marcina Galewskiego, byłego menadżera Kruka, który prywatnie tworzył ze mną poboczny projekt muzyczny. Żona Marcina chciała przekazać ten zestaw do celów edukacyjnych dla młodzieży wychowującej się w trudnych warunkach, niestety złodzieje odebrali szansę na taką możliwość i w tych najtrudniejszych dla muzyków pandemicznych czasach pozbawili i zespołu Kruk i mnie narzędzi do pracy.

Równowartość tego sprzętu to wiele lat koncertowania, a w obliczu obecnej sytuacji covidowej od dwóch lat nie mamy możliwości grania i jakiegokolwiek zarobkowania. Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc i kontakt w wypadku, gdyby ktokolwiek z was słyszał o podejrzanych ofertach sprzedażowych. Lista sprzętu dostępna jest na naszych stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Poniżej możecie sprawdzić listę skradzionego sprzętu:

  • kolumna gitarowa Rivera k 312
  • wzmacniacz basowy Hartke System Model HA5000 plus zestaw dwóch kolumn basowych Hartke Transporter (4x12' i 1x15') - wzmacniacz i kolumny w zielonych skrzyniach transportowych (casey) firmy Barczak Cases
  • kolumny Alphard Magnum 335 (2 sztuki)
  • kolumny Alphard BB - A15
  • wzmacniacz basowy Peavey (piecyk - combo)

Zdjęcia sprzętu możecie znaleźć poniżej, w poście na Facebooku:

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu