Pink Floyd zapowiedzieli wyjątkową składankę! Znajdziemy na niej rarytas z lat 70.

2026-04-09 9:28

Formacja Pink Floyd ogłosiła właśnie wydanie nowej kompilacji, która będzie zatytułowana "8-Tracks". To nie tylko zestaw największych hitów, ale też nie lada gratka dla wszystkich fanów. Na nadchodzącym wydawnictwie znajdzie się bowiem unikalna wersja jednego z utworów z kultowego albumu "Animals".

Pink Floyd

i

Autor: Materiały prasowe/ Materiały prasowe

Pink Floyd zapowiedzieli wyjątkową składankę! Znajdziemy na niej rarytas z lat 70.

Fani brytyjskiej formacji Pink Floyd będą musieli baczniej przyjrzeć się nowej składance, która ukaże się na rynku jeszcze w tym roku. Zespół ogłosił właśnie szczegóły wydawnictwa zatytułowanego 8-Tracks

Skup się ono na złotym okresie twórczości zespołu (chodzi o lata 1971–1979). Na albumie znajdziemy więc utwory z następujących albumów: Meddle (1971), Obscured By Clouds (1972), The Dark Side of the Moon (1973), Wish You Were Here (1975), Animals (1977) oraz The Wall (1979).

To jednak nie będzie zwykły zestaw zawierający słynne utwory Floydów. Płyta 8-Tracks została zapowiedziana jako gratka dla kolekcjonerów. Pojawi się na niej bowiem unikalna wersja jednego z utworów z Animals

Nick Mason chce wskrzesić Pink Floyd przy pomocy… sztucznej inteligencji! Doczekamy się „nowej” muzyki grupy?

Chodzi o Pigs On The Wing. Jak wszyscy doskonale wiemy, oryginalnie na albumie całość została rozdzielona na dwie, krótkie części. Stanowiły one klamrę Animals. Na tegorocznej składance kompozycja pojawi się w wersji znanej wyłącznie z kasety 8-track. To oznacza, że wspomniane części zostaną ze sobą połączone. Będzie także można w Pigs On The Wing usłyszeć solówkę gitarową Snowy'ego White'a. 

Kolejność utworów została zmontowana przez Stevena Wilsona przy użyciu efektów dźwiękowych pochodzących z oryginalnych taśm wielośladowych, co zapewnia ciągłość odsłuchu w klasycznym stylu Floydów – czytamy w komunikacie, który został udostępniony na stronie internetowej zespołu. 

Album 8-Tracks pojawi się na półkach sklepowych 5 czerwca 2026 nakładem Sony Music. Będzie także dostępny za pośrednictwem platform streamingowych.

Tak natomiast prezentuje się tracklista kompilacji:

  1. One Of These Days (Meddle)
  2. Wot’s… Uh The Deal (Obscured By Clouds)
  3. Money (The Dark Side of the Moon)
  4. Another Brick In The Wall, Part 2 (The Wall)
  5. Wish You Were Here (Wish You Were Here)
  6. Time (The Dark Side of the Moon)
  7. Comfortably Numb (The Wall)
  8. Pigs On The Wing (Animals 8-track cartridge)

Warto też, że – z okazji tegorocznego Record Store Day – ukaże się koncertowy album grupy zatytułowany Pink Floyd Live From The Los Angeles Sports Arena, April 26th, 1975.

Oto ciekawostki o albumie Animals od formacji Pink Floyd: