Spotify

i

Autor: Pixabay

rekordy

Pierwszy polski utwór ma 100 milionów odtworzeń w serwisie Spotify!

2024-04-03 12:06

Polscy artyści świetnie radzą sobie w streamingu - nie jest to informacja dziś zaskakująca. Artyści, artystki i grupy są chętnie słuchani, nie tylko na rodzimym rynku, a do tego regularnie biją rekordy na platformach streamingowych. Teraz jedna z rodzimych gwiazd przebiła magiczną barierę na Spotify! O kogo chodzi?

Choć Warszawę i Los Angeles dzielą tysiące kilometrów, polskie lato zdaje się dziś już nie istnieć bez kawałka, znanego pod tytułem „California”. Ten absolutny hit z repertuaru White’a 2115 jest hymnem każdych wakacji od blisko 6 lat i trudno wyobrazić sobie, by miało się to zmienić. Najlepiej świadczą o tym twarde liczby - najpopularniejszy singiel w dyskografii rapera właśnie osiągnął kosmiczną liczbę 100 milionów odtworzeń jako pierwszy polskojęzyczny utwór w serwisie Spotify!

Nie lubisz tłumów na festiwalu? Oto najlepsze rockowe i niszowe imprezy plenerowe w Polsce

Rekord pobity!

Singiel „California” z wydanego w 2018 roku debiutanckiego albumu White’a 2115 „Rockstar” stał się ogromnym przebojem. Kawałek od dnia premiery - czyli od niespełna sześciu lat - nie opuścił codziennego zestawienia 200 najpopularniejszych utworów na Spotify w Polsce, co jest absolutnym rekordem wśród rodzimych wydawnictw. Teraz White 2115 może dopisać do swojej listy przełomowe osiągnięcie, bowiem „California” jako pierwszy polskojęzyczny utwór złamała oszałamiającą barierę 100 milionów odtworzeń właśnie na Spotify!

Przy okazji tego sukcesu, White 2115 poinformował o podpisaniu kontraktu z wytwórnią Sony Musci Records.

Poniżej znajdziesz rockowe utwory, które przebiły magiczną barierę na Spotify!