Phil Anselmo mówi o dziedzictwie Pantery! Wierzę, że Dimebag i Vinnie Paul chcieliby, aby to trwało”

i

Autor: Jason L Nelson/AdMedia/Capital Pictures/EAST NEWS Phil Anselmo potwierdził powrót Pantery?

Phil Anselmo mówi o dziedzictwie Pantery! "Wierzę, że Dimebag i Vinnie Paul chcieliby, aby to trwało”

2022-08-04 16:07

W połowie lipca magazyn “Billboard” poinformował, że na scenę ma powrócić legenda hardcore i thrash metalu - zespół Pantera. Wskazano, że nieżyjących braci Abbott zastąpić mają Zakk Wylde i Charlie Benante. Już jakiś czas temu wieści te potwierdził gitarzysta, jednak nadal brak oficjalnego oświadczenia ze strony pozostałych żyjących członków formacji. Czy Phil Anselmo, wokalista Pantery, niejako potwierdził informacje o powrocie w jednym z ostatnich wywiadów?

W połowie lipca magazyn “Billboard” opublikował artykuł, w którym informował, że w 2023 roku nastąpi wielki powrót zespołu Pantera. Grupa powstała w 1981 roku i funkcjonowała przez kolejne dwadzieścia dwa lata - w tym czasie zespół nagrał dziewięć albumów studyjnych, zdobył cztery nominacje do nagrody Grammy i zyskał miano legendy amerykańskiej sceny drugiej fali thrash metalu. W latach 90-tych pojawiły się konflikty między członkami zespołu, które ostatecznie doprowadziły do rozpadu Pantery w 2003 roku. Choć fani mieli nadzieję na powrót zespołu w przyszłości, to rozwiały się one w 2004 roku, gdy podczas koncertu zastrzelony przez fana został Dimebag Darrell, w 2018 roku zaś zmarł jego brat, Vinnie Paul. “Billboard”, powołując się na źródło zbliżone do zespołu, wskazał, że ten miałby ruszyć w 2023 roku w globalną trasę koncertową, na której w zastępstwie za braci Abbott zagrają Zakk Wylde i Charlie Benante. Informacje te potwierdził niedługo później sam Wylde, choć szczegóły powrotu nie są jeszcze znane.

Co tam w środku gra? - Motorhead - The best of

Phil Anselmo mówi o dziedzictwie Pantery!

19 lipca, na kanał The Pit w serwisie YouTube trafiło nagranie rozmowy z wokalistą zespołu. Phil Anselmo poruszył w niej kilka tematów, a jednym z nich było dziedzictwo Pantery. Wokalista stwierdził, że jest przekonany, że bracia Abbott chcieliby, aby spuścizna zespołu przetrwała, a jej dobre imię nadal trwało. Wideo trafiło do sieci pięć dni po opublikowaniu artykułu “Billboardu”, wiadomo jednak, że powstało nieco wcześniej. Czy w ten sposób Anselmo niejako potwierdził powrót Pantery? Oficjalnie oświadczenie grupy w tej sprawie nadal się nie pojawiło.