Perkusista Pearl Jam zastąpi Taylora Hawkinsa w Foo Fighters? Matt Cameron komentuje pogłoski

i

Autor: Michael loccisano/Getty AFP/East News Matt Cameron nowym perkusistą Foo Fighters?

Perkusista Pearl Jam zastąpi Taylora Hawkinsa w Foo Fighters? Matt Cameron komentuje pogłoski

2023-03-27 9:48

Zespół Foo Fighters z dnia na dzień ogłasza coraz to nowe koncerty. Pierwszy występ odbędzie się już naprawdę niedługo, pod koniec maja. Fani formacji cały czas zachodzą w głowę, kto zasiądzie za perkusją i zastąpi w ten sposób zmarłego rok temu Taylora Hawkinsa. Pojawiła się plotka, że będzie to Matt Cameron, perkusista Soundgarden i Pearl Jam.

Gdy w marcu ubiegłego roku świat obiegła informacja o śmierci Taylora Hawkinsa, przyszłość zespołu Foo Fighters stała się bardzo niepewna. Choć perkusista dołączył do grupy dopiero na trzecim albumie, to przez te wszystkie lata stał się bardzo ważnym elementem jej ducha. Sama formacja przez dłuższy czas milczała na ten temat, wydając oświadczenie, skierowane do fanów, dopiero 31 grudnia. Dave Grohl i spółka potwierdzili w nim, że zamierzają kontynuować działalność, choć zdają sobie sprawę z tego, że ich grupa już nigdy nie będzie taka sama. Niedługo później zespół ogłosił swój pierwszy koncert w 2023 roku. Obecnie grupa ma już całkiem sporo dat w swoim kalendarzu, nierozwiązana jednak pozostaje kluczowa kwestia - kto zasiądzie za perkusją na nadchodzących pokazach.

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Perkusista Pearl Jam na trasie z Foo Fighters?

Kilka dni temu tabloid "The Sun" przekazał, że zespół przygotowuje się do ogłoszenia tych wyczekiwanych wieści, cały czas jednak w grze są dwa nazwiska - Atom Willard, były bębniarz zespołu Angels & Airwaves Matt Cameron, perkusista takich formacji, jak Pearl Jam i Soundgarden. Magazyn wskazał, że dużo bardziej prawdopodobne jest to, że to Matt będzie głównym perkusistą, gdy Atom będzie pojawiał się na ewentualnych zastępstwach. Obaj muzycy byli widziani w okolicach Studio 606, należącego do Foo Fighters, jednak to Cameron był bliskim przyjacielem Taylora Hawkinsa, ma także dobre relacje z Grohlem.

Matt Cameron reaguje na doniesienia "The Sun"

Do sprawy postanowił odnieść się sam zainteresowany. Muzyk zamieścił w swoich social mediach krótką wiadomość, w której... zdementował pogłoski, dając jasno do zrozumienia, że nie dołącza on do składu Foo Fighters. Na chwilę obecną sprawy nie skomentował ani zespół, ani Willard. Pierwszy koncert Foo Fighters po przerwie zaplanowany jest na 24 maja, można się więc spodziewać, że formacja ogłosi nazwisko perkusisty w najbliższych tygodniach.