Perfect połączył siły z nowym wokalistą! Projekt Adrenalina & Perfect rozpoczął działalność

i

Autor: AKPA Perfect wznawia działalność i wraca do koncertowania w nowym kształcie

Perfect połączył siły z nowym wokalistą! Projekt Adrenalina & Perfect rozpoczął działalność

2023-06-14 12:15

Perfect to bez wątpienia prawdziwa legenda polskiego rocka, jeden z najważniejszych zespołów dla rodzimej historii tego gatunku. Grupa oficjalnie zakończyła działalność w maju 2021 roku. Już rok później pojawił się jednak pomysł na powołanie nowego projektu, w którym udział miał wziąć nowy wokalista. Plany odłożono w czasie, jednak właśnie miał miejsce koncertowy debiut formacji Adrenalina & Perfect.

Historia zespołu Perfect sięga końcówki lat 70. Początkowo tworzyli go perkusista Wojciech Morawski i gitarzysta basowy Zdzisław Zawadzki oraz wokalistki Ewa Konarzewska i Barbara Trzetrzelewska. Grupa zajmowała się wykonywaniem coverów, zmieniło się to jednak w 1978 roku, gdy skład uzupełnił Zbigniew Hołdys. Dwa lata później wokalistą Perfectu został Grzegorz Markowski i to właśnie wtedy miały miejsce początki grupy jako wykonującej muzykę stricte rockową. Już rok później ukazał się debiutancki album formacji, który zapoczątkował pełen sukcesów okres w jej karierze. Perfect został rozwiązany przez Hołdysa w 1983 roku, reaktywował się na krótko w 1987 roku, a dwa lata później, z Hołdysem jako wokalistą, grupa wyjechała do USA. W 1993 roku zaś zespół powrócił w składzie: Grzegorz Markowski (śpiew), Andrzej Nowicki (gitara basowa), Andrzej Urny (gitara), Ryszard Sygitowicz (gitara), Piotr Szkudelski (perkusja). Perfect funkcjonował do 2021 roku, kiedy to, ze względu na problemy zdrowotne, Markowski nie był w stanie dokończyć trasy koncertowej. Doszło do oficjalnego zakończenia działalności zespołu, jednak już w lipcu 2022 roku pojawił się pomysł, by kontynuować w nieco zmienionej formule - jako projekt związany bezpośrednio z fan clubem - Adrenalina & Perfect. 

Muzyka rockowa lat 80-tych - Polska. Albumy, które zmieniły historię

Powrót do koncertowania

Jako wokalista na scenie pojawić się miał Piotr Skóra - dawny lider oficjalnego fan clubu Perfectu, znanego właśnie pod nazwą Adrenalina. Już w ubiegłym roku swoją premierę miał utwór Naiwny sen, jednak w sierpniu nagle zmarł perkusista Piotr Szkudelski, który miał brać udział w eksperymentalnym projekcie. Plany na reaktywację zostały więc odłożone na bok - aż do dziś!

Formacja Adrenalina & Perfect w składzie Ryszard Sygitowicz (gitary, piano), Jacek Krzaklewski (gitara), Bartosz "Bratek" Wójcik (gitara), Piotr Skóra (wokal), Adrian Szupke (gitara basowa) i Krzysztof Żurek (perkusja) rozpoczęła koncertowanie. 11 czerwca projekt wystąpił na Dniach Skawiny, kolejny występ, w Bochni, ma się odbyć 29 czerwca. Grupa dzieli się z fanami m.in. fotografiami za pośrednictwem oficjalnych kont Perfectu w social mediach.

Piotr Skóra jest znany fanom Perfectu

Piotr Skóra miał już okazję występować z zespołem! Dokładnie dziesięć lat temu na zlocie fanów Perfectu, został on zaproszony przez Grzegorza Markowskiego do wspólnego występu. Panowie zaśpiewali razem utwór Pepe wróć.