Pearl Jam oficjalnie potwierdza pracę nad nowym albumem! Kiedy płyta miałaby się ukazać?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Danny Clinch Legendarny zespół pracuje nad nowym wydawnictwem!

Pearl Jam oficjalnie potwierdza pracę nad nowym albumem! Kiedy płyta miałaby się ukazać?

2022-12-15 12:00

Na tę informację z pewnością czekało wielu fanów - zespół Pearl Jam oficjalnie potwierdził, że prace nad nowym albumem studyjnym trwają! Wiadomości te przekazał gitarzysta formacji, Stone Gossard. Muzyk wskazał także, kiedy możemy spodziewać się premiery nadchodzącego wydawnictwa - ile przyjdzie nam poczekać?

Zespół Pearl Jam to już prawdziwa legenda muzyki. Grupa powstała w 1990 roku i już rok później zaprezentowała swój debiutancki album - mowa oczywiście o krążku Ten, który obecnie, ponad trzydzieści lat po premierze, określany jest mianem jednego z najlepszych debiutów w historii muzyki. Grupa, będąca jednym z pionierów muzyki grunge, osiągnęła ogromny sukces na całym świecie, prezentując nie tylko wartościową twórczość, ale też antysystemową postawę. Obecnie formacja ma na koncie już jedenaście albumów studyjnych, z czego ostatni, zatytułowany Gigaton, miał swoją premierę w marcu 2020 roku. Jego promocję jednak w znacznym stopniu utrudniła pandemia koronawirusa, nic więc dziwnego, że fani Pearl Jam z wytęsknieniem czekają na kolejny krążek. 

Pearl Jam pracuje nad nowym albumem!

Spragnieni wiadomości fani mają duże powody do radości - prace nad nowym wydawnictwem trwają! Współzałożyciel i gitarzysta formacji, Stone Gossard, udzielił wywiadu  stacji radiowej WRIF, w którym to zdradził, że prace wystartowały już jakiś czas temu! Grupa wypełniła część terminów, a obecnie robi sobie trochę wolnego. Po powrocie muzycy wezmą się za kolejne nagrania z zamysłem, by wkrótce doprowadzić cały proces do końca. Stone powiedział, że część utworów jest już bliska ukończenia, nad częścią zaś trzeba jeszcze sporo popracować.

Depeche Mode - przełomowe single zespołu / Eska Rock

Kiedy miałby się ukazać nowy album Pearl Jam?

Gitarzysta został zapytany o to, kiedy możemy spodziewać się premiery wydawnictwa - Gossard powiedział, że może się założyć, że stanie się to najprędzej w 2024 roku.

Sonda
Czekasz na nowy album Pearl Jam?