Pearl Jam na Gigaton Tour! Tak wyglądają koncerty zespołu [GALERIA]

2022-07-13 11:30

Już w czwartek 14 czerwca do Polski powróci grupa Pearl Jam! Legenda grunge’u zagra tego dnia w krakowskiej Tauron Arenie w ramach trasy “Gigaton Tour”, promującej wydany w 2020 roku album pod tym samym tytułem. Jak wyglądają występy? Co się dzieje podczas koncertów legendarnej formacji? Sprawdźcie w naszej galerii, gdzie znajdziecie najlepsze zdjęcia z trasy!

Zespół Pearl Jam jest obecny na rynku muzycznym już od ponad trzydziestu lat. W ubiegłym roku grupa obchodziła jubileusz premiery przełomowego krążka Ten, który postrzegany jest przez krytyków jako jeden z najlepszych debiutanckich albumów w historii. Pearl Jam szczyty sławy przeżywał w latach ‘90 - uważany jest za jeden z najbardziej wpływowych zespołów tamtej dekady, Grupa nadal cieszy się bardzo dużą popularnością i uznaniem, a fani z entuzjazmem przyjmują informację o nowych płytach, utworach czy kolejnych trasach koncertowych. Nic więc dziwnego, że stadiony, które Panowie odwiedzają w ramach trasy “Gigaton Tour” są wypełnione po brzegi!

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Pearl Jam na Gigatoun Tour! Tak wyglądają koncerty zespołu

Pod koniec marca 2020 roku grupa wydała swój jedenasty album studyjny. Z krążka Gigaton wydane zostały cztery single - Dance of the Clairvoyants, Superblood Wolfmoon, Quick Escape i Retrograde. Jeszcze przed wydaniem płyty, zespół ogłosił promującą ją trasę koncertową, która miała ruszyć w Stanach Zjednoczonych, jednak pandemia COVD-19 spowodowała, że seria występów została przełożona w sumie aż o dwa lata. “Gigaton Tour” rozpoczęła się 3 maja koncertem w San Diego, a już w czwartek 14 lipca Pearl Jam zagrają w Polsce! Po czterech latach zespół powraca do krakowskiej Tauron Areny, by zagrać nie tylko utwory ze swojej najnowszej płyty, ale też kultowe numery z Even Flow, Black, Daughter i Alive na czele. Co się dzieje podczas koncertów? Jak wyglądają występy? Sprawdźcie w naszej galerii!

Sonda
Wybierasz się na krakowski koncert Pearl Jam?