Paul McCartney próbował odtworzyć kultową okładkę Beatlesów. O mały włos od wypadku!

i

Autor: Materiały prasowe/Screen z Twittera - AbbeyRoad Paul McCartney prawie potrącony przez samochód!

Paul McCartney próbował odtworzyć kultową okładkę Beatlesów. O mały włos od wypadku!

2023-01-31 11:31

Już w grudniu ubiegłego roku na platformie Disney+ zadebiutował dokument "Gdyby ściany mogły śpiewać", opowiadający historię legendarnego Abbey Road Studios. Produkcja została stworzona przez Mary McCartney i zawiera oczywiście sceny z jednym z największych nazwisk, związanych z tym miejscem, a prywatnie ojcem twórczyni, Paulem McCartneyem. Do sieci właśnie trafił fragment filmu, pokazujący, że na planie prawie doszło do groźnego wypadku!

W grudniu 2022 roku na platformie Disney+ zadebiutowała produkcja, zatytułowana Gdyby ściany mogły śpiewać. Dokument, stworzony przez fotografke Mary McCartney opowiada historię jednego z najsłynniejszych studiów nagraniowych na świecie - legendarnego Abbey Road Studios. Dawne EMI Recording Studios zaczęło funkcjonować w latach 30., jednak kluczowe momenty nadeszły w kolejnych dekadach, wraz z pojawieniem się na świecie rock and rolla. W latach 60. w studio nagrywali The Beatles, którzy rozsławili te miejsce, nazywając na jego cześć swój jedenasty album studyjny, czyli Abbey Road. W kolejnych latach miejsce zyskiwało coraz większą renomę, a możliwość nagrywania w nim do dziś uważa się za wielki zaszczyt.

Paul McCartney o mało nie uległ wypadkowi na planie "Gdyby ściany mogły śpiewać"!

Jednym z głównych rozmówców twórczyni był Paul McCartney - były Beatles, a prywatnie ojciec reżyserki jest kluczową postacią dla historii Abbey Road. Muzyk nie tylko opowiedział o swoich wspomnieniach, związanych z tym miejscem, ale także, w końcowych fragmentach produkcji, postanowił odtworzyć kultową już okładkę albumu Abbey Road, która powstała na przejściu tuż przed studiem. Kamery uchwyciły moment, gdy tuż przy pozującym McCartney'u szybko przejeżdża niebieski samochód, przez co muzyk dosłownie traci równowagę. W tle słychać krzyk Mary "matko, prawie Cię potrącił!". Choć sytuacja wygląda dość niebezpiecznie, to Mary uważa ją za jedną z najśmieszniejszych, jakie wydarzyły się na planie. Zobacz ten moment na nagraniu poniżej!

YONAKA o koncertowaniu, rytuałach i nowych utworach! Eska Rock