Pantera zagrała pierwszy od 22 lat koncert! Co działo się na wydarzeniu? [ZDJĘCIA, NAGRANIA, SETLISTA]

i

Autor: Screen z Instagrama/Pantera - fot. THETINFOILBITER Pantera zagrała pierwszy koncert po latach

Pantera zagrała pierwszy od 21 lat koncert! Co działo się na wydarzeniu? [ZDJĘCIA, NAGRANIA, SETLISTA]

2022-12-05 11:00

Stało się to, na co czekało wielu fanów muzyki metalowej. Pierwszy koncert po ponad dwudziestu latach zagrała legenda gatunku - zespół Pantera. Grupa powróciła w składzie z Rexem Brownem Philem Anselmo, Zakkiem Wylde i Charliem Benante, by oddać muzyczny hołd nieżyjącym braciom Abbott. Co z tego wyszło? Jak wyglądał pierwszy koncert formacji?

Pod koniec lat 90. w Panterze nie działo się najlepiej. Phil Anselmo miał coraz większe problemy z narkotykami, co prowadziło do spięć w zespole - choć w 2001 roku powrócił on do koncertowania, to było jasne, że wszystko chyli się ku upadkowi. Grupa zagrała swój ostatni koncert w składzie Phil Anselmo, Rex Brown, Dimebag Darrell, Vinnie Paul dokładnie 28 sierpnia 2011 roku w Japonii na festiwalu "Beast Feast". W kolejnych latach członkowie formacji poróżnili się na tyle mocno, że w listopadzie 2003 roku bracia Abbott rozwiązali Panterę. Rok później Dimebag został zamordowany na koncercie, w 2018 roku zmarł drugi z założycieli, Vinnie. Gdy fani myśleli, że oznacza to ostateczny koniec działalności formacji, w lipcu 2022 roku pojawiły się pogłoski, że Pantera powróci, by zagrać pierwsze od ponad 20 laty koncerty na całym świecie, a nieżyjących braci Abbott zastąpią w składzie Zakk Wylde i Charlie Benante. Wieści te potwierdzone zostały w sierpniu, kiedy to grupa ogłosiła swoje pierwsze występy.

Pantera zagrała pierwszy od 21 lat koncert! Co działo się na wydarzeniu?

Pantera, w składzie z Wylde i Benante, zagrała swój pierwszy od 21 lat koncert w piątek 2 grudnia. Formacja wystąpiła w Meksyku w ramach "Hell & Heaven Metal Fest". Na wydarzeniu zebrał się tłum, liczący około 30 tysięcy osób, a ze sceny wybrzmiały największe klasyki grupy. Uczestnicy koncertu usłyszeli m.in. A New Level, który rozpoczął cały set, Becoming, Use My Third Arm, Cowboys From Hell, Walk, Domination, I'm Broken czy 5 Minutes Alone. Muzycy zaskoczyli także zebranych, prezentując swoją wersję Planet Caravan grupy Black Sabbath. 

Cały koncert utrzymany był w charakterze hołdu dla założycieli zespołu - twarze Dimebaga i Vinniego zdobiły bębny basowe Benante, a podczas Cemetery Gates pojawiło się tribute wideo dla muzyków.

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Zdjęcia, nagrania i setlista koncertu Pantery

W sieci znaleźć można liczne zdjęcia i nagrania, prezentujące dokładnie to, co się działo podczas występu. Poniżej pełna setlista pierwszego od ponad 20 lat koncertu Pantery:

 1. A New Level
 2. Mouth for War
 3. Strength Beyond Strength
 4. Becoming (With ‘Throes of Rejection’ outro)
 5. I'm Broken (With ‘By Demons Be Driven’ outro)
 6. Use My Third Arm
 7. 5 Minutes Alone
 8. This Love
 9. Yesterday Don't Mean Shit
 10. Fucking Hostile
 11. Cemetery Gates (With tribute to Dimebag and Vinnie)
 12. Planet Caravan (Black Sabbath cover)
 13. Walk
 14. Cowboys From Hell
 15. Domination / Hollow

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?