Pantera - dostępna jest petycja o ODWOŁANIE koncertu grupy w Polsce! Jaki podano powód?

i

Autor: Jason L Nelson/AdMedia/Capital Pictures/EAST NEWS Chcą odwołania koncertu Pantery w Polsce!

Pantera - dostępna jest petycja o ODWOŁANIE koncertu grupy w Polsce! Jaki podano powód?

2023-03-13 10:56

Na początku tego roku głośno było na temat decyzji organizatorów Rock Am Ring i Rock Im Park. Ogłoszono, iż zdecydowano się odwołać zaplanowane występy formacji, a w tle pojawiły się bardzo poważne oskarżenia. Niedługo później tym samym śladem podążyło kolejne państwo. Czy teraz czas na... Polskę?

Gdy w sierpniu ubiegłego roku stało się jasne, że legenda metalu, zespół Pantera, powraca po ponad dwudziestu latach, choć w nieco zmienionym składzie, fani oszaleli. Z dnia na dzień zaczęły się pojawiać ogłoszenia o koncertach w coraz to nowym państwach na całym świecie, a polscy wielbiciele legendarnej formacji liczyli na to, że ta odwiedzi także nasz kraj. Z ogromnym entuzjazmem spotkało się więc ogłoszenie organizatorów Metal Hammer Festival, iż gwiazdą tegorocznej edycji będzie właśnie Pantera, w składzie Phil Anselmo, Charlie Benante, Zakk Wylde i Rex Brown.

Rockowe koncerty w 2023 roku - na te zespoły czekamy najbardziej!

Chcą ODWOŁANIA koncertu Pantery w Polsce!

Czyżby występ zespołu w Łodzi był zagrożony? W sieci dostępna jest petycja, która nawołuje do ODWOŁANIA koncertu Pantery w Polsce! Jaki jest powód tej akcji? Dokładnie taki sam, jak ten, który stoi za poprzednimi odwołaniami. Przeciwnicy skupiają się przede wszystkim na postaci Phila Anselmo, który podczas występu w ramach Dimebasch w 2016 roku wykonał ze sceny salut rzymski, a także wykrzykiwał hasła "white power". Autorka dostępnej pod linkiem petycji, zatytułowanej "Rasizm won ze sceny! - petycja do Metal Mind Productions o odwołanie koncertu zespołu Pantera na Metal Hammer Festival 2023", niejaka Klaudia, twierdzi, iż "Dawanie platformy i promowanie występów człowieka znanego z rasistowskich wybryków i wykonującego nazistowskie gesty podczas występów jest nieodpowiedzialne i niewłaściwe. W kraju, który tyle ucieripał przez nazizm - jest szokujące. Zawalczmy o to, by Phil Anselmo nie wystąpił w Polsce i nie dostał kasy z kieszeni Polaków. NIE dla rasizmu i nazizmu!"

Sonda
Czy uważasz, że koncert Pantery w Polsce powinien zostać odwołany?