Ozzy Osbourne

i

Autor: Materiały prasowe

rockowe newsy

Ozzy Osbourne i Lemmy Kilmister jako superbohaterowie w… kreskówce?!

2024-06-28 10:48

Ozzy Osbourne i Lemmy Kilmister - dwie prawdziwe ikony heavy metalu, prywatnie bliscy przyjaciele, którym nawet przyszło ze sobą współpracować. Choć lidera Motörhead nie ma już z nami, to wiele postaci ze świata ciężkich brzmień stara się na różne sposoby upamiętniać go i jego muzyczne dokonania. Teraz czas na... bajkę?!

Mówi się, że nie powinno się szarżować takim słowem, jak "Ikona". Zdaje się jednak, że mało kto nie zgodzi się ze stwierdzeniem, że na taki właśnie tytuł zasługują zarówno Ozzy Osbourne, jak i Lemmy Kilmister. Panowie włożyli ogromny, nieoceniony wkład w historię muzyki heavy metalowej. O pierwszym mówi się, że zespół Black Sabbath, w którym zaczynał karierę, jest pionierem heavy metalu, o tym drugim za to, że to w dużej dzięki niemu rozpoczął się ruch New Wave of British Heavy Metal.

Dwie legendy, Ozzy wciąż nagrywający i walczący o to, by stanąć na scenie na ten jeden, ostatni koncert, Lemmy'ego niestety nie ma już z nami. Lider Motörhead zmarł prawie dziesięć lat temu, raptem dwa dni po otrzymaniu diagnozy choroby nowotworowej. Mimo to duch artysty wciąż unosi się nad światem heavy metalu, a wykonawcy tego gatunku robią wszystko, by upamiętniać i oddawać hołd legendzie. James Hetfield zrobił sobie tatuaż tuszem, zmieszanym z prochami Kilmistera, te spoczęły także na Wacken Open Air czy w ulubionym lokalu Lemmy'ego, czyli Rainbow Bar & Grill. Teraz czas na coś dla młodszego pokolenia?

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Bajka o Ozzym i Lemmym?

Jak przekazała w wywiadzie dla "The Entertainer!" Sharon Osbourne, jest ona w trakcie prac nad... kreskówką, której głównymi bohaterami będą jej mąż i właśnie Kilmister. Jak mówi menedżerka i żona "Księcia Ciemności", główny pomysł polega na tym, że obaj  muzycy przedstawieni są w bajce jako superbohaterowie!

Sharon nie ukrywa, że jest podekscytowana tym projektem i bardzo w niego zaangażowana. Osbourne zdradziła przy tym, że aktualnie kreskówka nie powstaje na zlecenie żadnej konkretnej stacji czy platformy, a ona dopiero będzie zajmować się tym, by zainteresować bajką, na przykład jakąś wytwórnię. Pozostaje czekać na więcej szczegółów!

Sprawdź ciekawostki o albumie "Overkill":