Ranking

Oto najlepsze utwory w dorobku Nirvany. Tak wygląda nasz TOP10

Nirvana pozostawiła po sobie wiele utworów, które na zawsze zapisały się w historii rocka. Postanowiliśmy więc wskazać te najlepsze. I tak właśnie powstał nasz ranking.

Najlepsze utwory Nirvany. Oto nasz TOP10

Myślimy lata dziewięćdziesiąte w muzyce rockowej, mówimy: grunge. A jeśli grunge to wiadomo, że pierwsze skojarzenie biegnie w stronę Nirvany. Bez dwóch zdań, gdyby nie zespół, na którego czele stał nieodżałowany Kurt Cobain, muzyczny świat w ostatniej dekadzie XX wieku wyglądałby zdecydowanie inaczej. 

Nirvana - 5 ciekawostek o albumie "In Utero" | Jak dziś rockuje?

Choć grupa nie działała zbyt długo i nie pozostawiła po sobie wielu albumów (na koncie "tylko" trzy studyjne krążki: "Bleach", "Nevermind" oraz "In Utero"), to w tym krótkim okresie muzycy stworzyli wiele świetnych utworów, do których się wraca. I które na zawsze zapisały się w historii, nie tylko, rocka. 

Postanowiliśmy się więc zmierzyć z zadaniem wytypowania 10 najlepszych kompozycji w dorobku Nirvany, a następnie ich uszeregowania w odpowiedniej kolejności. Odrzuciliśmy jedynie covery, ale nie ograniczaliśmy się wyłącznie do studyjnych wydawnictw zespołu. 

Jakie utwory Nirvany postanowiliśmy wskazać w naszym rankingu? Sprawdźcie w naszej galerii umieszczonej na samej górze niniejszego artykułu.

Poniżej natomiast możecie poznać ciekawostki, które dotyczą albumu "Bleach":