Mystic Festival 2024_hymn

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Oto hymn Mystic Festival 2024! Zespół Lucifer interpretuje... klasyk polskiego rocka!

2024-04-26 11:49

Właśnie poznaliśmy hymn tegoroczne edycji Mystic Festival 2024! Utwór, za który tym razem odpowiada niemiecko-szwedzka formacja Lucifer z pewnością dla wielu będzie sporym zaskoczeniem! To zinterpretowany na nowo, w zupełnie nowej wersji, jeden z największych klasyków polskiego rocka - i to z końcówki lat 60.!

Organizatorzy Mystic Festival kontynuują tradycję tworzenia festiwalowych hymnów. Po utworach Matthew K. Heafy’ego (z gościnnym udziałem Chucka Billy’ego) i Voivod czas na nieoczekiwany zwrot akcji. Niemiecko-szwedzka grupa Lucifer feat. Joakim Nilsson (Graveyard) nagrała dla nas utwór zatytułowany „I Would Follow You Babe”, który jest… coverem „Poszłabym za tobą” Breakoutu. Takie zderzenie światów i taki riff worship tylko na Mystic Festivalu! Tłumaczenie tekstu przygotował Filip Łobodziński, znany m.in. z przekładów i wykonań utworów Bob Dylan, ale też tłumacz… biografii Slayer

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

To był zaszczyt i wielka frajda, że mogliśmy razem z Jocke nagrać ten polski klasyk dla Mystic Festival. Nicke doskonale się w tym odnalazł, nadając temu numerowi groove Lucifera. (...) Myślę, że to fantastyczny singel, który sprawia, że nie mogę się doczekać tegorocznego sezonu festiwalowego! Nie mogę się też doczekać jak najszybszego powrotu na Mystic Festival! – komentuje Johanna Sadonis (Lucifer).

Mystic Festival 2024 - szczegóły

Mystic Festival 2024 odbędzie się w dniach 5-8 czerwca w Gdańsku na terenie Stoczni Cesarskiej. W line-upie znaleźli się m.in. Megadeth, Bruce Dickinson, Bring Me The Horizon, Lord of the Lost, Biohazard, High On Fire, Furia, Sodom, Kreator, Schizma, Wargasm, Kerry King i wielu innych!

Sprawdź się w quizie o polskim rocku lat 60.

Jak dobrze znasz polskiego rocka lat 60.? QUIZ dla znawców klasyki!

Pytanie 1 z 10
Kto założył zespół Czerwono-Czarni?