Organizatorzy Blue Ridge Rock objęci dochodzeniem! Uczestnicy festiwalu skarżą się na... problemy żołądkowe

i

Autor: Pixabay Organizatorzy Blue Ridge Rock pod lupą śledczych!

Organizatorzy Blue Ridge Rock objęci dochodzeniem! Uczestnicy festiwalu skarżą się na... problemy żołądkowe

2023-10-02 10:27

Wokół festiwalu Blue Ridge Rock nie przestaje być głośno i to nie w pozytywnym znaczeniu tego zwrotu. Ze względu na warunki pogodowe, wydarzenie zostało przerwane, a uczestnicy narzekali później na przekaz informacji i sposób przeprowadzenia ewakuacji. Po jakimś czasie pojawiły się kolejne oskarżenia, związane w pogorszeniem się stanu zdrowia uczestników festiwalu. To z tego względu jego organizatorzy znaleźli się pod lupą śledczych...

Festiwal Blue Ridge Rock zapowiadał się na jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń muzycznych sezonu dla fanów ciężkich brzmień. Tegoroczna edycja imprezy miała odbyć się w dniach 7-10 września w Alton w stanie Wirginia, na terenie tamtejszego toru wyścigowego Virginia International Raceway. Niestety, od samego początku szyki wszystkim psuła pogoda - ulewy i wichury doprowadziły najpierw do odwołania kilku pojedynczych koncertów, aż w końcu całego festiwalu. Przeprowadzono ewakuację terenu, jednak uczestnicy szczególnie narzekali na jej jakość zwracając uwagę, że wiele osób miało problem z opuszczeniem terenu Virginia International Raceway. Od jakiegoś czasu pojawiają się jednak głosy o innym aspekcie, z którym już po festiwalu musieli zmagać się jego uczestnicy...

Co tam w środku gra - Lindemann - Live in Moscow

Problemy żołądkowe uczestników Blue Ridge Rock

W sieci zaczęły pojawiać się relacje uczestników festiwalu, którzy jak jeden mąż skarżyli się na niezwykle uciążliwe problemy żołądkowe, takie jak nudności, wymioty czy biegunka. Mężczyzna, który przedstawił się jako Andy Petite w rozmowie ze stacją WFXR-TV zdradził, że wciąż zmaga się z różnymi tego typu dolegliwościami i znacząco stracił na wadze. Zaznacza on, że wraz z kolegami pili wodę z okolicznej stacji benzynowej, a wszyscy skarżyli się na te same objawy żołądkowe. Mężczyzna udał się do lekarza, który wdrożył wobec niego leczenie na infekcję pasożytniczą - pojawiają się doniesienia o giardiozie, czyli chorobie pasożytniczej dwunastnicy i jelita cienkiego wywoływanej przez pierwotniaka Giardia. Petite dodał także, że ze względu na pogodę, znajdujące się na terenie festiwalu toi toie uległy przepełnieniu, a ich zwartość pływała po całym terenie.

Dochodzenie służb

Nic więc dziwnego, że w atmosferze tych wszystkich doniesień Departament Zdrowia Stanu Wirginia zdecydował się wszcząć oficjalne dochodzenie w sprawie. Do uczestników Blue Ridge Rock wysłana została specjalna ankieta, w której Ci pytani są o to, skąd czerpali wodę w trakcie imprezy, punkty ankiety dotyczą także samopoczucia w trakcie wydarzenia i już po jego zakończeniu. Całość ma charakter poufny, a wyniki ankiety zostaną zawarte w specjalnym raporcie. 

Sami organizatorzy zaprzeczają temu, by na ich festiwalu miały miejsce złe warunki, choć Departament Zdrowia już wykrył szereg naruszeń, mogących się przyczynić do pogorszenia się stanu zdrowia.