Olivia Rodrigo i Gwen Stefani

i

Autor: mat. prasowe, Wikimedia Commons/Lorie Shaull

Wiadomości

Olivia Rodrigo o Gwen Stefani: "Ona przeciwstawia się z góry przyjętym granicom"

Olivia Rodrigo bardzo ceni Gwen Stefani, wokalistkę No Doubt. Uważa bowiem, że jest ona "doskonałym przykładem prawdziwej artystki".

Olivia Rodrigo bardzo ceni Gwen Stefani. "Przeciwstawia się stereotypom"

Olivia Rodrigo to obecnie jedna z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia. Ma ona na swoim koncie dwa albumy, a jej twórczość przypadła do gustu fanom gitarowych klimatów, szczególnie w kobiecym wydaniu.

Ostatnio Rodrigo, w rozmowie z "Nylon", opowiedziała ostatnio o artystce, którą bardzo ceni i której twórczość jest jej bliska. Chodzi o Gwen Stefani, wokalistkę formacji No Doubt, która działa także solo. 

Muzyka jest jak pamiętnik - Midge Ure w Eska Rock

Umiejętność Gwen do ewolucji i odkrywania różnych stylów muzycznych, sposobów pisania piosenek czy estetyk, przy jednoczesnym pozostawaniu wiernym sobie, jest czymś niezwykle inspirującym. Dla mnie jest doskonałym przykładem artystki, która przeciwstawia się stereotypom i z góry przyjętym granicom. Tworzy po prostu rzeczy, które uważa za fajne. Jeśli to nie jest prawdziwa artystka, to nie wiem, kto nią jest – przyznała Olivia Rodrigo. 

Artystka wspomniała, że odkryła formację No Doubt, kiedy miała 15 lat, dzięki albumowi "Return of Saturn" z 2000 roku.

Gwen śpiewała o byciu kobietą, która porusza się po tym świecie. Z takimi szczegółami, których nigdy wcześniej nie słyszałam w muzyce. Bez żadnych skrupułów śpiewa o różnych rzeczach: od chęci całowania się z kimś po fantazjowanie o posiadaniu męża oraz dzieci. W każdym jej słowie jest tyle serca, a każda piosenka sprawia wrażenie, jakby pochodziła z pamiętnika najfajniejszej dziewczyny, jaką znasz – dodała Rodrigo. 

Gwen Stefani jest najbardziej znana z występowania w rockowym zespole No Doubt, z którą wylansowała takie przeboje, jak "Don't Speak" czy "Just a Girl". W 2004 roku zadebiutowała solo za sprawą albumu "Love. Angel. Music. Baby.". Łącznie na swoim koncie cztery solowe krążki. Ostatni z nich, zatytułowany "You Make It Feel Like Christmas", ukazał się na rynku w 2017. 

Oto najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów: