Oasis powróci? Noel Gallagher robi nadzieję fanom, a Liam odpowiada bratu!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Jill Furmanovsky Noel Gallagher chciałby powrotu Oasis?

Oasis powróci? Noel Gallagher robi nadzieję fanom, a Liam odpowiada bratu!

2023-01-19 11:05

Noel Gallagher zapowiedział kilka dni temu wydanie swojego nowego albumu - krążek "Council Skies" ma ujrzeć światło dzienne w czerwcu tego roku. Fanów artysty bardziej jednak przyciągnęły jego słowa o... możliwym powrocie Oasis! Czy rzeczywiście coś jest na rzeczy, czy to tylko taktyka marketingowa? Na słowa Noela zareagował już Liam i jego reakcja... zaskakuje równie mocno!

Zespół Oasis zakończył działalność nagle, po odejściu Noela Gallaghera w 2009 roku. Od tamtej pory bracia Gallagher znajdują się w stanie permanentnego konfliktu, działając w ramach karier solowych. Liam ma na koncie trzy świetnie przyjęte płyty, z czego ostatnia, C'mon You Know, ujrzała światło dzienne w maju ubiegłego roku. Noel zaś już rok po rozpadzie Oasis, założył projekt Noel Gallagher's High Flying Birds, wraz z którym wydał już trzy płyty, a najnowsza, zatytułowana Council Skies, ujrzy światło dzienne 2 czerwca 2023 roku, a promuje ją singiel Easy Now. To jednak nie informacja o premierze nowego wydawnictwa zwróciła największą uwagę fanów.

Jest szansa na powrót Oasis? Tajemnicze słowa braci Gallagher

W ramach promocji najnowszego albumu, Noel udzielił wywiadu stacji radiowej BBC Radio Manchester. To właśnie podczas tej rozmowy artysta powiedział, że "nigdy nie mógłby powiedzieć 'nigdy' dla ewentualnego powrotu Oasis". Są to słowa o tyle zaskakujące, że jeszcze całkiem niedawno Gallagher był zdania, że nie ma szans na powrót formacji, a sam ten pomysł nie ma sensu. Noel zaznaczył, że musiałyby zajść wyjątkowe okoliczności, by do powrotu zespołu doszło. W dalszej części rozmowy artysta powiedział, że jest w tym samym momencie swojego życia, co na początku lat 90., gdy kluczem do wszystkiego okazała się muzyka Oasis. 

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Liam Gallagher reaguje na słowa brata! Swoje zdanie wyraził też... muzyk Blur!

Na słowa swojego brata zareagował już Liam. Muzyk napisał na swoim Twitterze, że ma za sobą rozmowę telefoniczną z Noelem, który miał błagać go o przebaczanie i prosić o błogosławieństwo na powrót zespołu. Gallagher zadał pytanie swoim obserwatorom, czy powinien podjąć rozmowy z bratem, czy "olać go". Większość fanow była zgodna i zaczęła namawiać w komentarzach, by artyści pogodzili się, a Oasis powróciło z nową muzyką i koncertami. Swoje zdanie w całej sytuacji wyraził też... Graham Coxon, gitarzysta Blur! Napisał on krótkie "Zrób to". Trzeba się spodziewać rychłego powrotu Oasis?

Sonda
Oasis powróci?