Liam Gallagher ponownie uderza w Noela. Brat utrudnia muzykowi wykorzystywanie utworów Oasis

i

Autor: Martin Harris/Capital Pictures/Capital Pictures/East News/Invision/Invision/East News Konflikt między braćmi Gallagher przybiera na sile

Liam Gallagher ponownie uderza w Noela. Brat utrudnia muzykowi wykorzystywanie utworów Oasis

2022-10-21 11:01

Wygląda na to, że nie ma co liczyć na zakończenie konfliktu między braćmi Gallagher. O tym, że Panowie, pomimo więzów krwi, nie pałają do siebie sympatią, wiadomo nie od dziś. Wygląda jednak na to, że spór właśnie wkroczył na nowy poziom, a jego przedmiotem stała się muzyka Oasis, a właściwie brak zgody na jej użycie.

Zespół Oasis został założony w 1991 roku przez Liama Gallaghera, Paula Arthursa, Paula McGuigana Tony'ego McCarrolla, skład uzupełnił jako piąty brat wokalisty, Noel Gallagher. Debiutancki krążek formacji ukazał się trzy lata później, a ona sama bardzo szybko zaczęła być postrzegana jako kluczowa dla britpopu. W 1995 roku ukazał się album (What's the Story) Morning Glory?, który osiągnął sukces na całym świecie, jego następca, Be Here Now, stał się najszybciej sprzedającym się albumem w historii brytyjskiej listy przebojów. Poza muzycznymi sukcesami, głośno było o kłótniach i hulaszczym życiu braci Gallagher. W 2009 roku w atmosferze awantury doszło do rozpadu zespołu, od tamtej pory co i rusz w mediach pojawiają się informacje o kolejnych kłótniach między artystami, którzy nawet nie utrzymują ze sobą większego kontaktu. 

Kolejna awantura między braćmi Gallagher

Liam Gallagher przygotowuje się do wydania filmu dokumentalnego Knebworth 22, który pokaże kulisy i występy artysty, jakie miały miejsce w czerwcu tego roku w Knebworth House. Na koncertach ze sceny wybrzmiały zarówno solowe kompozycje Liama, jaki i największe hity zespołu Oasis. Okazuje się jednak, że w produkcji nie usłyszymy utworów macierzystej formacji Gallaghera, a to ze względu na fakt, że możliwość ich użycia zablokował właśnie Noel. Muzyk powiedział także, że jego brat próbował uniemożliwić wykorzystanie numerów Oasis, które zaśpiewał on na tribute koncercie dla Taylora Hawkinsa. Liam skomentował całą sytuację na Twitterze, nie szczędząc przy tym gorzkich słów w kierunku brata, nazywając go "okropnym małym człowieczkiem". Choć jakiś czas temu Noel udzielił wywiadu, w którym w dość miłych słowach wypowiedział się na temat Liama, to ten nie daje wiary jego słowom.

Depeche Mode - przełomowe single zespołu / Eska Rock

Możesz powstrzymać nas od używania piosenek, ale nie możesz wymazać naszych wspomnień, wstyd, Noelu Gallagherze - napisał Liam na swoim Twitterze.