Queen magia zespołu powróciła w teledysku do utworu Face It Alone! Ta kompozycja podbija cały świat [WIDEO]

i

Autor: Materiały prasowe Wyjątkowy teledysk do utworu "Face It Alone"

Queen - magia zespołu powróciła w teledysku do utworu "Face It Alone"! Ta kompozycja podbija cały świat [WIDEO]

2022-10-21 10:32

O zespole Queen od kilku dni mówi cały świat. Wszystko to za sprawą utworu "Face It Alone", który już od dnia premiery podbija serca fanów na całym świecie. Pierwsza od ośmiu lat kompozycja, którą wydał zespół, i to z Freddiem Mercurym na wokalu, bije rekordy popularności - grupa zdecydowała się wydać do niej teledysk, który jest już dostępny w sieci!

Zespół Queen jest obecny w świecie muzyki od lat 70., ale jego znaczenie nie maleje. Grupa działała w składzie Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor John Deacon do 1991 roku, czyli do momentu śmierci uwielbianego, charyzmatycznego wokalisty. Formacja na zawsze odmieniła oblicze muzyki rockowej, słynęła ze wspaniałych, energetycznych występów na żywo, w ciągu tych nieco ponad dwudziestu lat wydała czternaście albumów studyjnych oraz niezliczoną ilość kultowych dziś utworów. W listopadzie 1991 roku Freddie Mercury zmarł - po śmierci artysty grupa wydała album Made in Heaven, na którym znalazły się wcześniej nie wydane utwory. Okazuje się, że archiwum zespołu zawiera ich jeszcze więcej. 

Teledysk do utworu "Face It Alone" jest już dostępny w sieci.

Już w czerwcu Brian May i Roger Taylor ogłosili, że jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy niewydana wcześniej kompozycja z Freddiem Mercurym na wokalu. Mowa o utworze Face It Alone, który powstał w trakcie sesji nagraniowej do albumu The Miracle, nagranie z którym uważano za zbyt uszkodzone, by je odratować. Na szczęście najnowsze techniki umożliwiają to bez większego trudu i tak w czwartek 6 października wydana została pierwsza od ośmiu lat premierowa kompozycja Queen. Utrzymany w klimacie podniosłej ballady numer Face It Alone od dnia premiery podbija serca fanów formacji na całym świecie. Utwór osiągnął także sukces komercyjny, docierając do wysokich miejsc na listach przebojów. 

Zespół postanowił iść za ciosem i tydzień po premierze utworu opublikował teledysk do kompozycji. Nagranie przedstawia figurki muzyków grupy, nie zabrakło w nim także archiwalnych nagrań i zdjęć, a także fragmentów innych teledysków formacji. Sprawdź jak magia Queen powraca za sprawę tego wideo!

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Wyjątkowy boks od Queen

Już 18 listopada Face It Alone zostanie wydany na winylu, tego samego dnia do sprzedaży trafi 8-płytowy boks Queen The Miracle Collector’s Edition, na który składać się będzie nagranie albumu z 1989 z oryginalnych taśm LP, The Miracle Sessions CD z demówkami i niedokończonymi wersjami oraz sześcioma niewydanymi wcześniej utworami, jak również nagrania audio dokumentujące pracę muzyków w studiach w Londynie i Montreux. W ten sposób fani otrzymają możliwość poczuć się tak, jakby siedzieli tuż obok artystów niczym niewidzialny obserwator. Podsłuchiwanie Freddiego, Briana, Johna i Rogera jak żartują, cieszą się, od czasu do czasu wyrażają frustracje i debatują nad kawałkami to niesamowite przeżycie.

Queen - jak dobrze znasz historię legendarnego zespołu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W ramach prac nad jakim albumem został nagrany najnowszy singiel grupy, "Face It Alone"?