Nowy singiel grupy Ciryam jest już dostępny! Jak brzmi Migotanie?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Janusz Rechziegel Nowy utwór Ciryam

Nowy singiel grupy Ciryam jest już dostępny! Jak brzmi "Migotanie"?

2023-02-16 15:03

To metaforyczne "migotanie" przedsionków jakie za pomocą dźwięku i obrazu przekazuje zespół to zderzenie uzależnienia od wszechogarniającej teraźniejszość i przyszłość destrukcji cyfryzacji. Człowiek wybierając setki informacji na ciekłokrystalicznym ekranie znika z realnego wymiaru, traci swoje człowieczeństwo i zapomina o tym co ważne. Prawdziwe życie zamiera w pięciopalczastym kagańcu a stracony czas nigdy nie wróci. Kompozycja ma na celu zwrócić uwagę na postawy, wzorce, zanikające morale. MIGOTANIE, arytmia, zanik obrazu, człowiek czy może cyber świat?

Ciryam o klipie "Migotanie": "To przede wszystkim poruszająca opowieść o zagrożeniu uzależnieniem cyfrowym. W teledysku widzimy bohatera, który ulega uzależnieniu od urządzeń elektronicznych i coraz bardziej zaniedbuje swoje realne relacje z ludźmi oraz światem. Ujęcia zespołu, które wtopione są w teledysk, doskonale podkreślają nastroje piosenki i przekazują jej dodatkową moc. Wizualizacje i estetyka teledysku są niezwykle oryginalne oraz wciągające, co sprawia, że każdy z nas powinien obejrzeć to niezwykłe dzieło, stworzone przez grupę Via Art".

Nowy album grupy Ciryam

"Zamyślony Zapach” to piąta płyta studyjna w dyskografii grupy Ciryam. Na albumie znajdą się zarówno mocniejsze, jak i wpadające w ucho melodie, niektóre osadzone w subtelnej elektronice. Całość spięta zaskakującymi, nieoczywistymi tekstami i dźwięcznym wokalem Moniki. Ta charyzmatyczna wokalistka i najnowsza produkcja „Zamyślony zapach” może skraść Wam niejeden wieczór i ranek. Niech Was nie zmyli „softowy” tytuł, bo grupa nie straciła pazura, którego znamy z poprzednich wydawnictw zespołu. Wiele utworów na tej płycie odnosi się do problemów współczesnego świata, takich jak: zanik wartości, konflikty międzyludzkie czy kryzys ekologiczny. Teksty piosenek niosą ze sobą ważne przesłanie i zachęcają do refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie muzykę z głębszym przesłaniem i chcą być zainspirowani do działań na rzecz lepszego świata.

Krośnieńska grupa Ciryam istnieje od 1999 roku. Gra prog-metal i rock progresywny. Ma na koncie cztery albumy studyjne. Zespół dzielił scenę z takim gwiazdami jak: Type O Negative, Epica, Amorphis i Fear Factory. Ich kompozycja „Wataha” została wykorzystana do promocji klubu żużlowego Wilki Krosno.

Ikoniczne rockowe teledyski. Te klipy przeszły do historii