The Rolling Stones

i

Autor: AA/ABACA/Abaca/East News

Wiadomości

Nowy album The Rolling Stones na horyzoncie? "Mamy całkiem sporo materiału"

Wygląda na to, że na kolejny studyjny album The Rolling Stones nie będziemy musieli długo czekać. Mick Jagger, w jednym z ostatnich wywiadów, zdradził, że grupa ma wciąż sporo utworów w zanadrzu.

Nowy album The Rolling Stones na horyzoncie?

W ubiegłym roku formacja The Rolling Stones powróciła z albumem "Hackney Diamonds", który zebrał bardzo pozytywne recenzje - zarówno ze strony fanów, jak i krytyków muzycznych. Był to zresztą pierwszy krążek zespołu z premierowym materiałem od 18 lat! Jak się okazuje: muzyków w studiu nie narzekali na brak weny. Mick Jagger, wokalista Stonesów, przyznał, że grupa nie miałaby problemu z wydaniem następcy "Hackney Diamonds" w niedalekiej przyszłości. 

Najsłynniejsze logo w historii rocka należy do The Rolling Stones. Jak powstało?

– Mamy sporo materiału, więc myślę, że wkrótce będziemy gotowi do nagrania kolejnego albumu – powiedział, w wywiadzie dla "Reuters", frontman The Rolling Stones. 

Na razie jednak zespół promuje koncertowo krążek "Hackney Diamonds". Tegoroczna trasa stadionowa po Ameryce Północnej (Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie) rozpoczęła się pod koniec kwietnia, a dobiegnie końca 21 lipca. Stonesi, w ciągu niecałych trzech miesięcy, dadzą łącznie 19 koncertów. 

Setlista, co nie jest żadnym zaskoczeniem, skupia się przede wszystkim najbardziej znanych utworach grupy. Jeśli chodzi o najnowszą płytę, muzycy postawili na numery singlowe, czyli: "Angry", "Sweet Sounds of Heaven" oraz "Mess It Up".

A co będzie później? Mick Jagger został również zapytany o dalsze plany koncertowe zespołu. – Rozważymy oferty, gdzie zagrać i gdzie będzie fajnie. To może być Europa, Ameryka Południowa albo będzie to gdzieś indziej – odpowiedział tajemniczo wokalista. 

Kilka miesięcy wcześniej Jagger przyznał – na antenie radia SWR3 – że w planach zespołu są koncerty na Starym Kontynencie. Prawdopodobnie odbędą się one w 2025 roku. Czy doczekamy się kolejnego występu Stonesów w Polsce? Jest na to szansa... Do tej pory zespół zagrał w naszym kraju pięciokrotnie: w 1967 w Sali Kongresowej w Warszawie (dwa razy), w 1998 na Stadionie Śląskim w Chorzowie, w 2007 na Torze wyścigów konnych "Służewiec" w Warszawie oraz w 2018 na Stadionie Narodowym w Warszawie. 

Z kolei w Europie Stonesi ostatni raz byli w 2022 roku (koncertowali wówczas w ramach trasy z okazji 60-lecia!). 

Oto 5 ciekawostek o albumie "Exile on Main St." The Rolling Stones: