ABBA

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczno-książkowe premiery

Nowa biografia zespołu ABBA! Właśnie ukazuje się książka "ABBA. Melancholia undercover"

2024-04-24 8:36

Gdzieś na świecie co chwilę można usłyszeć piosenkę ABBY. I nie ma znaczenia, że od rozpadu zespołu minęło czterdzieści lat. ABBA pozostaje jedną z najbardziej znanych grup muzycznych wszech czasów. Na rynek trafia właśnie nowa, niezwykła biografia jednego z najbardziej znanych zespołów wszech czasów! Historia ABBY oparta została tym razem na wyjątkowo szczerych rozmowach z członkami grupy.

  • Co ukształtowało życie członków grupy?
  • Jak powstały ich najpopularniejsze hity?
  • Jaki wpływ miała ABBA na współczesną historię?
  • I jak doszło do ponownego spotkania przy projekcie Abba Voyage?

Jan Gradvall ma wyjątkowo bliskie relacje dziennikarskie z ABBĄ, dzięki czemu w książce „ABBA. Melancholia undercover” członkowie zespołu dzielą się z nim swoją historią bardziej otwarcie niż kiedykolwiek wcześniej. Szwedzki dziennikarz, bazując na wywiadach z gwiazdami, rzuca nowe światło na najbardziej pamiętne momenty w historii ABBY i zdradza, co działo się poza sceną. Opowiada także o tym, co wpłynęło na muzykę i sukces grupy.

Gradvall umieszcza ABBĘ w centrum muzycznego wszechświata, a także pokazuje kontekst społeczno-kulturowy, który ukształtował brzmienie zespołu – inspirowane melancholijnymi nutami szwedzkiej muzyki ludowej i kulturą dansbandu – i udowadnia, że historia ABBY jest także historią Szwecji.

Wielki sukces Alibabek. Mało kto o tym wie. Historia z Koprem

Kiedy premiera książki?

Nowa biografia zespołu, zatytułowana „ABBA. Melancholia undercover” – pojawia się w księgarniach od 24 kwietnia.

O autorze

Jan Gradvall (ur. 1963) – jeden z najbardziej znanych szwedzkich dziennikarzy muzycznych, wielokrotnie nagradzany pisarz. Autor książek o kulturze popularnej. Wystąpił w dwóch filmach dokumentalnych BBC: „The Joy of Abba” i „Flat Pack Pop: Sweden’s Music Miracle”

Poniżej sprawdź, jakie ciekawostki skrywa album "Waterloo"!