Noel Gallagher o Guns N' Roses na Glastonbury: To szalone gó**o

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Katarina Benzova/Mitch Ikeda Zgrzyt na linii Noel Gallagher-Guns N' Roses

Noel Gallagher o Guns N' Roses na Glastonbury: "To szalone gó**o"

2023-06-23 11:18

Od środy 21 czerwca trwa tegoroczna edycja Glastonbury Festival. Całość potrwa do niedzieli, a jednym z headlinerów wydarzenia jest zespół Guns N' Roses. Wygląda na to, że dobór jednej z głównych gwiazd wyjątkowo nie odpowiada Noelowi Gallagherowi. Muzyk dość otwarcie powiedział, co sądzi o amerykańskiej formacji.

Glastonbury to jeden z najbardziej znanych letnich festiwali na świecie. Wydarzenie od lat przyciąga tłumy fanów, a to ze względu na naprawdę imponujący line-up. W tym roku impreza trwa już od środy 21 czerwca i zakończy się w najbliższą niedzielę. Organizatorzy jak zwykle nie zawiedli, a wśród gwiazd festiwalu znaleźli się m.in. Arctic Monkeys, Royal Blood, Elton John, Blondie, Lana Del Rey, Queens of the Stone Age, Nova Twins, Rina Sawayama, Editors czy Guns N' Roses. Okazuje się, że nie każdemu odpowiada fakt udziału w całym wydarzeniu właśnie legendy hard rocka. 

Guns N' Roses - 5 ciekawostek o albumie 'Appetite for Destruction" | Jak dziś rockuje?

Noel Gallagher krytykuje udział Guns N' Roses w Glastonbury

Wyraz temu dał Noel Gallagher. Artysta, który niedawno wydal nowy album i narzekał, że amerykańska publiczność najwyraźniej nie miała okazji się z nim zapoznać, w rozmowie z "Daily Star" powiedział, że nie rozumie, z czego wynika wybór na headlinera imprezy właśnie Guns N' Roses. Muzyk mówił dalej, iż przecież w ostatnich miesiącach tylu brytyjskich artystów (w tym z pewnością on sam) wydało nowe albumy, że wybór akurat tej amerykańskiej formacji, która nie zaprezentowała nic nowego od piętnastu lat jest dla niego "szalonym gó**em". Zespół odpowie?

Pomyślałem: "Co? Mówisz poważnie? To szalone gó**o”. Kiedy pomyślisz o wszystkich wielkich brytyjskich artystach, którzy wydali albumy w zeszłym roku, posiadanie Guns N' Roses jako headlinera w sobotę jest szalone - mówi Noel w rozmowie.