
Till Lindemann - 6 najlepszych numerów artysty. Muzyk to nie tylko Rammstein
Guns N' Roses - 5 ciekawostek o albumie "The Spaghetti Incident?"
Guns N' Roses - 5 ciekawostek o albumie "The Spaghetti Incident?"
Jak dziś rockuje?
Różne pomysły, co do formy wydania albumu
Covery, które złożyły się na album, powstały w trakcie tych samych sesji nagraniowych, co materiał, który trafił na krążki “Use Your Illusion I & II”. Okazuje się, że grupa rozważała wydanie jednego dnia nawet… trzech płyt! Myślano także o skupieniu się na formacie kilku minialbumów. Ostatecznie nagrany materiał skończył jako pełnoprawne wydawnictwo.
Tytuł
Tytuł płyty wcale nie odnosi się do kultowego dania, ani do rzekomej bitwy na jedzenie, jaka miała się rozegrać między Axlem a Stevenem. Okazuje się, że jest to odniesienie do… nałogu narkotykowego drugiego ze wspomnianych! Duff powiedział, że Adler słowem “spaghetti” określał… kokainę, którą trzymał w lodówce obok włoskiego żarcia. Panowie mieli także inny pomysł na tytuł: “Pension Fund”. Odnosiło się to do tego, że zdawali sobie sprawę, że twórcy oryginalnych wersji mogą uzyskać niezwykle wysokie tantiemy, które będą dla nich niczym… fundusz emerytalny.
To wszystko Duff
Na albumie znalazł się cover utworu “You Can't Put Your Arms Around a Memory”, oryginalnie wykonywanego przez Johnny'ego Thundersa. Na wszystkich instrumentach w wersji Gunsów zagrał Duff, gdyż numer ten był początkowo przeznaczony na jego debiutancki album solowy, który miał swoją premierę we wrześniu 1993 roku.
Cover piosenki... Charlesa Mansona
Ostatni numer z albumu, “Look at Your Game, Girl” to cover piosenki napisanej i zaśpiewanej przez… Charlesa Masona. Fakt pojawienia się na płycie kawałka, stworzonego przez seryjnego mordercę wzbudził ogromne kontrowersje. Axl bronił się jednak mówiąc, że podobają mu się słowa, które bardzo pasują do jego sytuacji osobistej. Slash powiedział, że początkowo był przeciwny wykorzystaniu tej wersji, dopóki nie dowiedział się, że tantiemy za nią trafią do syna zamordowanego przez bandę Mansona Wojciecha Frykowskiego, Bartłomieja. Wytwórnia i muzycy także przekazali swoje dochody na cele charytatywne.
To ostatni album, nagrany w składzie ze Slashem, Duffem i Sorumem
Slash zdecydował się opuścić zespół w 1996 roku, rok później tym samym śladem podążyli także McKagan i Sorum. Oznacza to, że jest to, na chwilę obecną, ostatni album zespołu, nagrany w tym składzie. Choć Slash i Duff wrócili do Guns N’ Roses w 2016 roku, to na rynku nadal nie ukazał się premierowy album formacji.