Nocny Kochanek wyda nowy singiel! Grafika na okładkę podpowiada jego tematykę?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Albert Gula Nocny Kochanek zapowiedział nowy singiel!

Nocny Kochanek wydał nowy singiel! Kim jest "Dariusz"?

2023-09-28 15:38

W momencie, gdy wszyscy fani polskiej sceny heavy metalowej czekają na debiutancki solowy album Krzyśka Sokołowskiego, okazuje się, że także Nocny Kochanek nie zwalnia tempa! Formacja już przygotowuje się do rozpoczęcia klubowej trasy i to właśnie z tej okazji przygotowała dla fanów niespodziankę - nowy singiel!

Nocny Kochanek to zespół, który szturmem wdarł się na rodzimy rynek. Formacja powstała w 2012 roku i zadebiutowała trzy lata później świetnie przyjętym albumem Hewi Metal. Grupie bardzo szybko udało się zyskać sympatię rodzimych fanów ciężkiego brzmienia, szczególnie ze względu na twórczość, przywodzącą na myśl muzykę takich formacji, jak Iron Maiden, Scorpions, Kiss czy Helloween. Numery Nocnego Kochanka od początku wyróżniają mocne, prześmiewcze teksty, pisane w języku polskim. Obecnie zespół ma już na koncie pięć albumów, z czego najnowszy, O jeden most za daleko, ukazał się we wrześniu ubiegłego roku.

Nocny Kochanek: wciąż więcej facetów chce, żebym się rozbierał. Ale to się zmienia / Mellina #26

Nowy singiel od Nocnego Kochanka!

Formacja wciąż jest w trakcie promocji tego krążka i już w piątek 29 września występem w Pile rozpocznie drugą część swojej przebojowej trasy koncertowej "O jeden koncert za daleko". To właśnie z tej okazji Panowie muzycy postanowili przygotować dla swoich fanów coś specjalnego!

Grupa, wraz ze startem trasy, podzieli się ze światem nowym singlem! Numer został zatytułowany Dariusz i jest już dostępny do odsłuchu! Co ciekawe, to rysunek, autorstwa Krzyśka Sokołowskiego, posłużył jako wzór okładki kawałka - sprawdź grafikę, autorstwa Daniego Lechmańskiego z Sinfinity Clothing, poniżej i koniecznie posłuchaj nowości! Kim jest tytułowy Dariusz? Zespół wyjaśnił wszystko w swoich socialach!

„Dariusz” to numer o miłości! 💘👨‍❤️‍👨Piosenka jest odpowiedzią na fejsbukowy komentarz Pana Darka z Warszawy, który wyraził swoje zażenowanie naszym koncertem podczas Dni Ursynowa, domagając się grzywny i „konkretnego upomnienia”, dopatrując się homofobii i przekleństw w naszych tekstach… - pisze zespół.

Krzysiek Sokołowski idzie na solo!

Przypominamy także, że do wydania debiutanckiej solowej płyty przygotowuje się wokalista Nocnego Kochanka! Krzysiek Sokołowski w rozmowie z Marcinem Mellerem w jednym z odcinków "Melliny" opowiedział nieco więcej na temat tego wydawnictwa. Muzyk zdradził, że celuje, iż ukaże się ono na początku 2024 roku! Na album złożą się utwory, które wokalista przez lata odkładał do szuflady i które są zdecydowanie na poważne, w związku z czym nie pasują klimatem do Nocnego Kochanka. Krzysiek już jakiś czas temu dostępnił fragment utworu, zatytułowanego Pociąg szczęścia, zdradził także, że planuje wyruszyć w minitrasę ze swoim materiałem!

Wiadomo już, że Krzysiek skończył zdjęcia do teledysku, nagrania do którego miały miejsce w Nowym Jorku!