Żarty się skończyły. Krzysiek Sokołowski prezentuje pierwszy solowy singiel, Kiedy powrócę!

i

Autor: Materiały prasowe Solowy singiel Krzysztofa Sokołowskiego (Nocny Kochanek)

Krzysiek Sokołowski zapowiedział zaskakujący duet na debiutanckim "Taki jak ja"! Premiera już w ten piątek!

2024-01-16 8:56

Krzysiek Sokołowski znany jako wokalista Nocnego Kochanka postanowił pokazać słuchaczom swoje drugie oblicze. Artysta zaprezentuje płytę "Taki jak ja", która jest początkiem jego działalności solowej pod szyldem SOKOŁOWSKI. Na kilka dni przed jej oficjalnym wydaniem, muzyk zapowiedział szczególny duet, który znajdzie się na nadchodzącym projekcie.

Mając jakieś 20 lat, marzyłem o nagraniu płyty rockowo-metalowej z poważnymi tekstami po polsku. No, dobra początkowo myślałem wyłącznie o albumie metalowym — w tamtym czasie nie istniała dla mnie muzyka inna niż heavy metal. Po prawie 10 latach śmieszkowania, postanowiłem wrócić do mojego marzenia z dawnych czasów. Odkurzyłem swoje wybrane kompozycje odkładane do szuflady przez lata i spojrzałem na nie, mając nieco bardziej otwartą głowę - opowiada SOKOŁOWSKI.

Nocny Kochanek w Esce ROCK! Wywiad z Krzysztofem Sokołowskim

Krzysiek Sokołowski solo!

Krążek promuje singiel "Kiedy powrócę", który znacząco różni się od dotychczasowego dorobku muzyka. SOKOŁOWSKI w utworze zapowiadającym płytę postawił na bardzo osobisty przekaz w języku polskim oraz emocjonalny teledysk pełen ukrytych metafor. Klip został zrealizowany w Nowym Jorku przez Macieja Karbowskiego z Tides From Nebula. Jeszcze przed premierą światło dzienne ujrzał kolejny numer - energetyczny Chciałbym być taki jak ja.

Muzyk na nieco ponad tydzień przed wydaniem krążka Sokołowski poinformował, że na płycie znajdzie się wyjątkowy duet! W kompozycji Na skraju nieba gościnnie zaśpiewała Joanna Kołaczkowska.

Premiera płyty i trasa koncertowa!

Nowy materiał SOKOŁOWSKIEGO to także oderwanie od wizerunku śmieszka, który towarzyszył artyście w ostatnich latach. W teledysku muzyk występuje w kurtce z podobizną Stańczyka, symbolizującą jego alter ego, którego się nie wyrzeka. Jednak solową płytą SOKOŁOWSKI chce przekazać inne emocje i zaprezentować nieznane dotąd fanom odcienie swojej wrażliwości.

Płyta "Taki jak ja" wydana przez e-muzykę, jest już dostępna w przedsprzedaży! Premierę krążka zaplanowano na 19 stycznia 2024 roku. Wiadomo także, że z czasem ogłoszona także trasa koncertowa SOKOŁOWSKIEGO promująca album.

Krzysiek Sokołowski z autorską audycją w Esce ROCK!

W środę 11 stycznia muzyk zadebiutował w nowej roli! Tego dnia o godzinie 21:00 wystartowała autorska audycja Sokołowskiego w Esce ROCK - "Człowiek z Metalu"! Kolejne odsłony prezentowane będą na antenie stacji w każdą środę o 21:00!

O artyście

Porównywany wielokrotnie do Bruce'a Dickinsona czy Roba Halforda, Krzysiek SOKOŁOWSKI od lat jest nazywany posiadaczem jednego z najlepszych heavymetalowych głosów w Polsce. Pięciokrotnie został okrzyknięty przez słuchaczy Antyradia Wokalistą Rocku, a z grupą Nocny Kochanek osiąga sukcesy, które w obrębie gatunku są rzadkością. Nagroda Fryderyka, Złotego Bączka i kilka złotych oraz platynowych płyt na ścianie to tylko niewielka część osiągnięć zespołu, którego jest frontmanem.

Jednak SOKOŁOWSKI to nie tylko Nocny Kochanek. Artysta przez kilka lat pełnił rolę wokalisty zespołu Exlibris, wystąpił gościnnie w utworach formacji takich jak: Corruption, The Sixpounder czy Ballbreaker. W 2020 roku dołączył do składu supergrupy Polish Metal Alliance, zrzeszającej polskich muzyków metalowych. W 2023 roku został zaproszony do wzięcia udziału w cyklu koncertów The Legend of Rock Symphonic, podczas których wykonuje heavy-rockowe hity z orkiestrą symfoniczną oraz stał się bohaterem trzeciej części "Dreszcza", powieści Kuby Ćwieka.

Ukończył lingwistykę stosowaną, a jako tłumacz mógł niejednokrotnie realizować się podczas pisania i przekładania tekstów. Po latach chowania pomysłów do szuflady, zdecydował się pokazać słuchaczom inną stronę swojej muzycznej wrażliwości. Tak powstał album "Taki jak ja", który - jak zaznacza sam wokalista - prezentuje jego drugie (a może pierwotne?) oblicze.

Jak dobrze znasz teksty zespołu Nocny Kochanek? Quiz

Pytanie 1 z 10
1. Ile kosztuje kebab w piosence "Dziewczyna z kebabem"?
Listen on Spreaker.