Nie żyje John Gosling. Były muzyk The Kinks miał 75 lat

i

Autor: Pixabay Nie żyje były członek zespołu The Kinks

Nie żyje John Gosling. Były muzyk The Kinks miał 75 lat

2023-08-06 10:15

W weekend media na całym świecie obiegła bardzo przykra informacja. W wieku 75 lat zmarł John Gosling, były członek legendarnej formacji The Kinks. Gosling był klawiszowcem zespołu przez osiem lat i brał udział w nagraniach jego największych przebojów. Tragiczne wieści zostały udostępnione w social mediach grupy.

Zespół The Kinks został założony w 1963 roku w Muswell Hill w północnym Londynie przez braci Raya i Dave'a Daviesów. Formacja pojawiła się na rynku w okresie szczytu popularności brytyjskiego rock and rolla i była jednym z elementów tzw. "brytyjskiej inwazji". W 1964 roku grupa podbiła światowe listy przebojów utworem You Really Got Me, jednak w 1965 roku dosięgnął ją zakaz koncertowania. The Kinks udało się powrócić na szczyt w latach 70., m.in. za sprawa przeboju Lola. To w tym okresie właśnie nastąpiła zmiana składu formacji, a jej nowym klawiszowcem został John Gosling.

The Beatles - 5 ciekawostek o “Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” | Jak dziś rockuje?

Nie żyje były klawiszowiec The Kinks

Pierwszym utworem. nagranym z udziałem Goslinga była właśnie słynna już Lola, muzyk pojawił się z zespołem także podczas występu w programie "Top of the Pops". Klawiszowiec pozostał członkiem zespołu do 1978 roku i brał udział w nagraniach dziesięciu albumów, w tym słynnych Sleepwalker Misfits. Informację o śmierci Johna Goslinga przekazał sam zespół za pośrednictwem swoich social mediów. Muzyk zmarł w wieku 75 lat, przyczyna zgonu klawiszowca nie została podana do opinii publicznej.