Nicko McBrain wykonał wraz z orkiestrą utwory Iron Maiden. To było niesamowite

i

Autor: Youtube/screen, ZAK BENNETT/AFP/East News

Wiadomości

Nicko McBrain wykonał z orkiestrą utwory Iron Maiden. "To było niesamowite"

Nicko McBrain, perkusista zespołu Iron Maiden, połączył ostatnio z siły z orkiestrą symfoniczną. Wspólnie wykonali znane utwory Żelaznej Dziewicy.

Nicko McBrain wykonał wraz z orkiestrą utwory Iron Maiden

Perkusista Nicko McBrain ostatnio zagrał największe przeboje zespołu Iron Maiden w towarzystwie... orkiestry symfonicznej. Wszystko się działo 8 marca podczas 52. odsłony Moundbatten Festival of Music w londyńskiej Royal Albert Hall. Publiczność mogła usłyszeć trzy utwory: "The Trooper", "Wasted Years" oraz "Run To The Hills". 

Jak doszło w ogóle do tej współpracy? 

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Byłem gościem na 50. edycji festiwalu. Tak się złożyło, że ludzie, których tam spotkałem, zasugerowali mi stworzenie projektu muzycznego na tę okazję. Wówczas zagrała formacja The Prodigy. Wyszło znakomicie. Stąd właśnie wziął się pomysł. Poczułem się zaszczycony i natychmiast się zgodziłem – wspominał, w rozmowie z "The News", McBrain. 

Perkusista Iron Maiden opowiedział także więcej o przygotowaniach do tego występu. 

– Próby były świetne. Gdy jednak zbliżała się "godzina zero", byłem troszkę zdenerwowany. A to wszystko ze względu na moją sytuację z prawą ręką. Ona jeszcze nie pracuje w pełni sprawnie. Stąd moje zdenerwowanie. Stuosobowa orkiestra dodała mi jednak skrzydeł. To mnie rozwaliło. Ogromną przyjemnością było oglądanie tych muzyków. Chciałem się zatrzymać i ich posłuchać, ale nie mogłem tego zrobić. To było niesamowite

Poniżej możecie zobaczyć zapis tego występu: 

Przypomnijmy, ze Nicko McBrain na początku 2023 roku doświadczył udaru, określanego mianem TIA (przemijający atak niedokrwienny). – Zostałem sparaliżowany od ramienia w dół z prawej strony. Obawiałem się, że to koniec mojej kariery. Dzięki miłości i wsparciu mojej żony, Rebekki, rodziny, lekarzy i w szczególności mojej terapeutce Julie oraz rodzinie Iron Maiden dałem radę odzyskać ok. 70 proc. sprawności. Po 10 tygodniach intensywnej terapii mogłem rozpocząć próby przed trasą Iron Maiden. Chciałem się tym podzielić teraz, a nie wcześniej, ponieważ chciałem się skupić na odzyskaniu 100 proc. sprawności – mogliśmy przeczytać w oświadczeniu perkusisty, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych. 

Oto ciekawostki o albumie "Piece of Mind" Iron Maiden: