Nick Cave & The Bad Seeds

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Nick Cave & The Bad Seeds powraca z nowym albumem "Wild God”! Tytułowy utwór jest już dostępny!

2024-03-06 18:35

Nick Cave & The Bad Seeds powraca z nowym albumem "Wild God”, który ukaże się już w sierpniu! Tytułowy utwór to pierwszy przedsmak 18. studyjnego albumu zespołu.

Mam nadzieję, że album wywrze na słuchaczach taki sam wpływ, jaki wywarł na mnie. Ta płyta wybucha z głośnika, a ja daję się jej porwać. To skomplikowany album, ale jest też głęboki i radośnie zaraźliwy. Nagrywając płytę nigdy nie mamy jakiegoś wielkiego planu. Albumy odzwierciedlają raczej stan emocjonalny autorów i muzyków, którzy je zagrali. Słuchając nowych piosenek wydaje się, że jesteśmy szczęśliwi - mówi Cave.

Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Szczegóły wydawnictwa

W dziesięciu utworach zespół tańczy między konwencją a eksperymentem, potęgując bogate obrazy i emocje w poruszających duszę narracjach Cave'a. Jest to dźwięk grupy ośmielonej ponownym połączeniem. Istnieją momenty, które z sentymentem dotykają przeszłości Bad Seeds, ale są one ulotne i służą jedynie do nasycenia nieustannego i niespokojnego ruchu zespołu naprzód.

Krążek został wyprodukowany przez Cave'a i Warrena Ellisa oraz zmiksowany przez Davida Fridmanna. Cave rozpoczął pisanie albumu w Nowy Rok 2023. Podczas sesji w Miraval w Prowansji i Soundtree w Londynie, Bad Seeds dodali swoją unikalną alchemię, z dodatkowym udziałem Colina Greenwooda (bas) i Luisa Almau (gitara nylonowa, gitara akustyczna).

"Wild God" zostanie wydany przez Bad Seed we współpracy z wytwórnią Play It Again Sam.

"Wild God" - lista utworów

  1. Song of the Lake
  2. Wild God
  3. Frogs
  4. Joy
  5. Final Rescue Attempt
  6. Conversion
  7. Cinnamon Horses
  8. Long Dark Night
  9. O Wow O Wow (How Wonderful She Is)
  10. As the Waters Cover the Sea
Historia muzyki zza kulis. SZKUTA MÓWI