Nick Cave i Johnny Depp oddali hołd Shane’owi MacGowanowi. Pogrzeb artysty obfitował w szczególne momenty

i

Autor: Niall Carson/Press Association/East News Artyści na uroczystości pogrzebowej Shane'a MacGowana

Nick Cave i Johnny Depp oddali hołd Shane’owi MacGowanowi. Pogrzeb artysty obfitował w szczególne momenty

2023-12-11 10:23

Ostatniego dnia listopada cały świat obiegła druzgocąca informacja o śmierci prawdziwej legendy muzyki punk. W wieku 65 lat zmarł Snahe MacGowan, znany przede wszystkim jako wokalista i autor tekstów w zespole The Pogues. Ceremonia pogrzebowa artysty miała miejsce w piątek 8 grudnia i obfitowała w szczególne momenty.

Shane MacGowan uznawany jest za jednego z największych irlandzkich artystów. Największe uznanie zyskał jako członek zespołu The Pogues, choć z powodzeniem prowadził także karierę solową. Świat szczególnie cenił sobie od zawsze teksty jego autorstwa, dzięki którym MacGowan określany był często mianem "jednego z najwybitniejszych poetów świata muzyki punk wszech czasów". Artysta zmarł nagle 30 listopada b.r. w wieku zaledwie 65 lat i jak poinformowała wdowa po nim, Victoria Mary Clarke, przyczyną śmierci było zapalenie płuc.

Artystki i artyści rockowi, którzy odeszli w ciągu ostatniego roku

Szczególne chwile na pogrzebie Shane'a MacGowana

Ceremonia pogrzebowa legendy miała miejsce w piątek 8 grudnia i uczestniczyli w niej słynni artyści. Szczególną rolę w całej uroczystości odegrały przede wszystkim dwa nazwiska: Nick Cave i Johnny Depp.

Aktor i rockman wygłosił mowę, w której oddał hołd zmarłemu, australijski muzyk za to był jednym z artystów, którzy zadbali o część muzyczną ceremonii. Cave zasiadł za fortepianem i wykonał intymną wersję klasyka A Rainy Night In In Soho. Na pogrzebie wystąpili także Mundy i Camille O’Sullivan, którzy w duecie wykonali utwór Haunted, efekt współpracy MacGowana i zmarłej w lipcu tego roku Sinead O'Connor. Glen Hansard i Lisa O’Neill zaśpiewali razem legendarne Fairytale of New York.

Zjednoczenie The Pogues

To jednak nie jedyne szczególne momenty z uroczystości. Na pogrzebie Shane'a doszło do zjednoczenia członków zespołu The Pogues. Żyjący członkowie słynnej grupy wykonali wspólnie utwór The Parting Glass. Cała ceremonia była transmitowana przez irlandzkie stacje informacyjne, na miejscu obecny był także polityk Gerry Adams.