Nergal o zdiagnozowaniu białaczki: Zdałem sobie sprawę, że życie jest krótkie

i

Autor: AKPA Nergal opowiedział o swojej chorobie

Nergal o zdiagnozowaniu białaczki: "Zdałem sobie sprawę, że życie jest krótkie"

2022-08-31 16:43

W 2010 roku Adam "Nergal" Darski ogłosił, że zmaga się z białaczką. Muzyk na szczęście bardzo szybko znalazł dawcę szpiku i przeszedł konieczną operację oraz proces leczenia onkologicznego, dzięki czemu już w 2011 udało mu się pokonać chorobę. W jednej z ostatnich rozmów artysta powrócił do tych wydarzeń.

W 2010 roku Adam "Nergal" Darski trafił do szpitala w Gdańsku, w wyniku czego zespół Behemoth odwołał zaplanowaną trasę koncertową po krajach nadbałtyckich i Stanach Zjednoczonych. Niedługo później pojawiła się informacja, iż muzyk zmaga się z białaczką. W sierpniu tego samego roku na oficjalnej stronie grupy pojawił się apel wystosowany do fanów, z prośbą o rejestrację w Bazie Dawców Komórek Macierzystych Fundacji DKMS. Już w sierpniu Nergal rozpoczął leczenie onkologiczne, a w grudniu 2010 roku przeszedł operację przeszczepu szpiku. Choć muzyk pozostał w szpitalu przez kolejne kilka miesięcy, chorobę udało mu się pokonać.

Nergal wspomina diagnozę raka

W rozmowie z Oranem O'Beirne z Bloodstock TV, która miała miejsce podczas tegorocznego festiwalu Bloodstock Open Air, artysta powrócił do wydarzeń sprzed ponad 10 lat. Adam "Nergal" Darski powiedział, że cała sytuacja odcisnęła na nim ogromne piętno i sprawiła, że zrozumiał wiele rzeczy, w tym to, jak bardzo kruche jest życie.

Wywiadówka - Nergal

Takie wydarzenie sprawia, że ​​zdajesz sobie sprawę, że życie jest bardzo krótkie. Wiem, że to brzmi jak banał, ale wydaje mi się, że dokładnie tak jest. Z drugiej strony jednak, nie jestem tym typem faceta, który w takiej sytuacji się wycofuje i chowa w cieniu. Mam taką naturę, że zawsze staję naprzeciw wyzwaniom, biorę w nich udział. Więc kiedy zacząłem żyć swoim drugim życiem jestem w nie jeszcze bardziej zaangażowany. Nadal popełniam błędy, ale w życiu nie chodzi o to, żeby tego nie robić - chodzi o bycie świadomym tego, kim jesteś, gdzie jesteś, co masz jeszcze do zrobienia - powiedział Nergal w rozmowie z dziennikarzem.

Tata muzyka zmaga się z chorobą

W połowie sierpnia Adam "Nergal" Darski zamieścił w swoich social mediach zdjęcie z rodzicami. Z opisu wynika, że obecnie to Zenon Darski, 77-letni tata muzyka zmaga się z chorobą nowotworową.