Neo na pewno grałby na basie. Keanu Reeves stworzył wymarzony zespół z postaciami z Matrixa

i

Autor: Warner Bros./AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News Matrixowy zespół według Keanu Reevesa!

"Neo na pewno grałby na basie". Keanu Reeves stworzył wymarzony zespół z postaciami z "Matrixa"

2024-01-19 13:53

"Matrix" to dziś jedna z najsłynniejszych filmowych serii wszech czasów. Projekt sióstr Wachowskich okazał się być czymś przełomowym dla rynku filmowego, ale także dla popkultury w ogóle. Teraz Keanu Reeves, który obecnie skupia się mocno na muzyce, zdradził, jak widziałby zespół, który tworzyć mieliby bohaterowie produkcji!

W 1999 roku na ekrany kin na całym świecie trafił film w reżyserii Lany i Lilly Wachowskich, zatytułowany Matrix. Ta utrzymana w klimacie science fiction produkcja akcji okazała się być prawdziwą popkulturową sensacją, ze względu na poruszaną tematykę życia w symulacji i nawiązania do filozofii Jeana Baudrillarda, którą ten przedstawił w książce Symulakry i symulacja. W kolejnych latach powstały kontynuacje filmu: Matrix Reaktywacja (2003), Matrix Rewolucje (2003) oraz Matrix Zmartwychwstania (2021).

Jak nakręcono film JOHN WICK 4? | To Się Kręci #12

Zespół rodem z Matrixa!

Gwiazdą serii był Keanu Reeves - uwielbiany przez fanów aktor, który w wielkim stylu powrócił do świata filmu w 2014 roku rolą w serii filmów akcji John Wick. Aktor w ubiegłym roku postanowił także wrócić do swojej wielkiej pasji, jaką jest muzyka i reaktywował, wraz z Robertem Mailhousem i Bretem Domrosem grupę Dogstar, która wydała album Somewhere Between the Power Lines and Palm Trees, z którym koncertować będzie w tym roku na największych światowych festiwalach.

Keanu sporo czasu poświęca teraz mówieniu o muzyce. Artysta udzielił ostatnio wywiadu dla magazynu "Guitar World", w którym opowiedział nieco więcej o swojej grze na basie, pasji do tego instrumentu i nadchodzących koncertach. Przy okazji rozmowy aktor i basista został zapytany o to, na jakim typie basu graliby bohaterowie, w których miał okazję wcielać się w filmach i postaci, które pojawiały się u jego boku. To właśnie przy okazji tego pytania, Keanu stworzył wręcz cały zespół, który tworzyliby bohaterowie właśnie serii Matrix! Na koniec Reeves dodał też, że jego zdaniem John Wick za to mógłby grać na klasycznym basie, jednak najlepiej pasować by miał do niego Fender Jazz!

Neo gra na basie... Dajmy Neo kontrabas. Prawdopodobnie będzie chciał zagrać trochę jazzu. Thomas Anderson też kontrabas. Z Morfeuszem na bębnach. Będziemy tworzyć trio mocy. I może moglibyśmy dostać agenta Smitha na klawiszach.