zestawienia

Najważniejsze zagraniczne rockowe albumy z lat 2000. Oto nasze TOP 10

2024-06-28 13:06

Lata 2000. to dość charakterystyczny okres w historii muzyki, gdy listy przebojów na równi podbijały utwory metalowe, ale w nowym, współczesnym wydaniu i pop rockowe kawałki. Nie da się ukryć, że w okresie tym wydanych zostało bardzo dużo albumów, które na zawsze zdefiniowały gatunek - wybraliśmy dla was dziesięć najlepszych!

Przełom wieków okazał się być kluczowy dla współczesnego ujęcia ciężkich brzmień. To właśnie w tym okresie doszło do nowego, współczesnego ujęcia takich gatunków jak metal i garage rock. Ten pierwszy zaprezentował wyjątkowe połączenie metalu, rapu, alternatywy, gotyku czy grunge'u, które z dnia na dzień zdobywało coraz więcej fanów, będących zupełnie zafascynowanym tym, co można zrobić z tak klasycznym gatunkiem. Nie zabrakło także artystów i grup, którzy chętnie sięgnęli do klasycznego, gitarowego brzmienia, nadając mu jednak świeżego, współczesnego pazura. Równie dużą popularnością cieszyły się albumy, które łączyły w sobie brzmienie rocka, elektroniki, popu, punku, hardcore, indie czy emo. 

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Muzyka rockowa lat 2000. - kultowe krążki, które pamiętamy z tego okresu!

Lata 2000. to czas debiutów takich grup jak Evanescence, Coldplay czy Linkin Park. W okresie tym swoje kariery kontynuowały takie formacje jak Radiohead, która z powodzeniem utrzymywała status innowacyjnej, Red Hot Chili Peppers Pearl Jam. W wielkim stylu na rynek powrócił też zespół U2. Co jeszcze działo się w ciężkich brzmieniach w latach 2000-2009? Jakie albumy, które ukazały się w tym czasie na zawsze zapisały się w historii muzyki? Sprawdź naszą galerię na samej górze artykułu!

Oto podobne zestawienie, jednak w polskim wydaniu: