Najlepsze utwory 2023 roku według Rolling Stone. Wysoka pozycja The Beatles!

i

Autor: Materiały prasowe/Materiały prasowe - fot. Apple Corts Ltd. Utwory 2023 roku według magazynu "Rolling Stone"

Najlepsze utwory 2023 roku według "Rolling Stone". Wysoka pozycja The Beatles!

2023-12-05 13:56

Były albumy - nie mogło także zabraknąć listy najlepszych utworów! Tym razem przyglądamy się kolejnemu muzycznemu zestawieniu "best of 2023", stworzonemu przez redakcję magazynu "Rolling Stone". Także i w tym przypadku, w rankingu aż roi się od rockowo-alternatywno-metalowych klimatów - i to nawet na tych bardzo wysokich pozycjach!

Dopiero co podsumowaliśmy dla Was artykuł magazynu "Rolling Stone", przedstawiający najlepsze, zdaniem tamtejszej redakcji, albumy, które ukazały się w 2023 roku, skupiając się na tych wyróżnionych - i pominiętych - rockowych, metalowych i alternatywnych wydawnictwach. Dosłownie dzień później, pierwszego dnia grudnia, pojawiło się kolejne zestawienie, tym razem wyróżniające konkretne kompozycje, których słuchaliśmy (lub nie, zależy) w mijających miesiącach. Tu także ciekawie się dzieje!

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze albumy 2023 roku według "Rolling Stone"

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - Polska

Utwory 2023 roku według "Rolling Stone"

Zestawienie otwiera, pominięty w rankingu albumowym, zespół Foo Fighters z wydanym jako drugi singiel z płyty But Here We Are utworem Under You na miejscu setnym. Na kolejnych pozycjach znajdziemy także takie kompozycje, jak: Sweet Sounds of Heaven The Rolling Stones, Lady Gagi i Steviego Wondera (pozycja 83.), Bogus Operandi The Hives (oczko wyżej od Stonesów), Nothing Matters The Last Dinner Party (miejsce 81.), Freak Feeble Little Horse (na miejscu 80.), Take Shape Code Orange i Billy'ego Corgana (pozycja 69.), No More Lies, nagrane przez duet Thundercat/Tame Impala (miejsce 66.), Love From the Other Side Panów z Fall Out Boy z numerem 64., Psychos Jenny Lewis (pozycja numer 61.), Vampire Empire zespołu Big Thief (miejsce 35.), This Is Why Paramore (pozycja 24.) czy Not Strong Enough od boygenius na miejscu trzynastym.

Z pewnością dużym zaskoczeniem - i to pod względem pozytywnym - jest fakt umieszczenia na pozycji 11. ostatniego utworu The Beatles, czyli cieszącego się dużą popularnością i jeszcze większym uznaniem Now and Then. Słabiej dla fanów cięższych brzmień wyglądać będzie Top 10 podsumowania, gdyż umieszczona została w nim jedynie Lana Del Rey i gitarowy kawałek od Olivii Rodrigo. Poniżej pierwsza dziesiątka listy, w kolejności od miejsca pierwszego do dziesiątego:

  1. Eslabon Armado and Peso Pluma, ‘Ella Baila Sola’
  2. PinkPantheress feat. Ice Spice, ‘Boy’s a Liar, Pt. 2’
  3. Lana Del Rey, ‘A&W’
  4. Zach Bryan feat. Kacey Musgraves, ‘I Remember Everything’
  5. Shakira and Bizarrap, ‘Bzrp Music Sessions, Vol. 53’
  6. NewJeans, ‘Super Shy’
  7. Olivia Rodrigo, ‘Get Him Back!’
  8. Lil Yachty, ‘Strike (Holster)’
  9. Billie Eilish, ‘What Was I Made For?’
  10. Victoria Monét, ‘On My Mama’
Listen on Spreaker.