The Beatles w drodze na szczyt w Wielkiej Brytanii po ponad 50 latach! Jest szansa na WIĘCEJ muzyki zespołu?

i

Autor: Materiały prasowe Wielki sukces The Beatles!

The Beatles na szczycie w Wielkiej Brytanii po ponad 50 latach! Tak się tworzy historię

2023-11-13 14:14

Ostatnie dni były szczególne dla fanów zespołu The Beatles z całego świata. Ponad pięćdziesiąt lat po zakończeniu działalności, żyjący członkowie legendy zaprezentowali jej ostatni utwór. Kompozycja "Now and Then" cieszy się ogromną popularnością i wszystko wskazuje na to, że dotrze na sam szczyt listy w Wielkiej Brytanii! Czy jednak to aby na pewno ostatnia kompozycja Beatlesów?

Już kilka miesięcy temu Paul McCartney zdradził w jednym z wywiadów, że bliski ujrzenia światła dziennego jest ostatni utwór The Beatles, w nagraniach którego udział wzięli wszyscy członkowie słynnego zespołu. Muzyk już wtedy ujawnił, że cały projekt był możliwy dzięki nowej technologii, która umożliwiła wyizolowanie dźwięków z taśmy demo, pozostawionej przez Johna Lennona, co jeszcze w latach 90. wydawało się być niemożliwe. Szybko stało się jasne, że mowa o kompozycji Now and Then, niemal mitycznej, której pierwszy rysy stworzył właśnie Lennon w latach 70. Próbowano dokończyć utwór już w trakcie prac nad składanką The Beatles Anthology, co jednak nie udało się. McCartney i Ringo Starr powrócili do projektu w 2022 roku, a pomocna okazała się być technologia WingNut Films’ MAL, którą wykorzystał Peter Jackson w ramach prac nad serialem The Beatles: Get Back. Nagrania i prace trwały, a ich efekt ujrzał światło dzienne w czwartek 2 listopada, wraz z wyjątkowym teledyskiem, za reżyserię którego odpowiada także słynny reżyser.

The Beatles - 5 ciekawostek o “Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” | Jak dziś rockuje?

Na szczyt po ponad 50 latach!

Utwór wzbudził ogromne zainteresowanie fanów słynnej formacji na całym świecie, szczególną popularnością cieszy się on oczywiście na terenie rodzimej jej Wielkiej Brytanii. Nic więc dziwnego, że Now and Then natychmiastowo znalazł się na bardzo dobrej drodze do tego, by zadebiutować na szczycie tamtejszej listy przebojów! Kompozycja sprzedawała się lepiej od pozostałych utworów z Top 5 razem wziętych, w związku z tym nikogo raczej nie zdziwi fakt, The Beatles wrócili na szczyt tego zestawienia po około 54 latach i osiągnęli na nim swój osiemnasty numer jeden w historii! Formacja zajęła po raz pierwszy w swojej karierze pierwsze miejsce na liście dokładnie 60 lat temu, dzięki From Me to You, co daje najdłuższą w historii tego zestawienia przerwę między pierwszym a ostatnim numerem jeden danego zespołu w Wielkiej Brytanii. The Beatles ustanowili także inny nowy rekord UK Charts, stając się zespołem, który wrócił na pierwsze miejsce listy przebojów po najdłuższej przerwie. Dotychczasowy rekord należał do Kate Bush i wynosił 44 lata – tyle minęło między wprowadzeniem na szczyt singli Wuthering Heights i Running Up That Hill.

To jednak nie koniec. Grupa jest na dobrej drodze, by pozostać na szczycie drugi tydzień, ma jednak sporą konkurencję w postaci Dua Lipy, która już bije rekordy popularności w nowym singlem Houdini i rapera Jacka Harlowa.

Wcale nie ostatni utwór Beatlesów?

W sprawie premiery wypowiedział się także sam Peter Jackson. Reżyser, odpowiedzialny za charakterystyczny teledysk do Now and Then, w wywiadzie dla "The Sunday Times", wyraźnie zasugerował, że można wyobrazić sobie dużo więcej muzyki od legendarnej grupy. Ta jednak miałaby powstawać już przy wykorzystaniu specjalistycznej technologii i mogłaby mieć postać dogrywania nowych partii do już istniejących, różnych innych archiwalnych nagrań. Reżyser zaznaczył jednak, że to jedynie jego fanowskie rozmyślania, nie rozmawiał na ten temat ani z McCartneyem, ani Ringo Starrem, jego zdaniem coś takiego jest jednak "jak najbardziej możliwe do wyobrażenia".