Snowblind

i

Autor: Snowblind Katowicka grupa rockowa Snowblind zaprezentowała na swoim kanale YouTube nowy singiel

Nagrali metalową opowieść o altruizmie. Snowblind prezentuje nowy singiel!

2024-01-09 12:15

Snowblind, katowicka formacja specjalizująca się w graniu modern rocka z domieszką groove metalu, rozpoczęła rok od wydania nowego singla. Na początku stycznia grupa zaprezentowała na swoim kanale YouTube numer „alt+”, do którego nagrany został również klimatyczny teledysk. Energetyczna dawka dźwięków i krążąca wokół altruizmu warstwa liryczna idealnie wpisują się w panoszącą się za oknami mroźną zimę. Szczere do bólu słowa przebijające się przez instrumentalną bombę z pewnością rozgrzeją niejednego fana ciężkich brzmień.

Snowblind wchodzi w nowy rok z kolejnym singlem. Posłuchajcie numeru „alt+”

Katowicka grupa rockowa Snowblind zaprezentowała na swoim kanale YouTube nowy singiel wraz z teledyskiem. Kawałek noszący tytuł „alt+” jest elektryzującą podróżą w głąb społeczeństwa, w którym ciągle tli się potrzeba altruizmu.

„alt+” to utwór, pod którego nazwą kryje się nie tylko widoczny na pierwszy rzut oka, dobrze nam znany klawisz alt (alternate), ale również bezpośrednie nawiązanie do ALTRUIZMU. Altruizm odnosi się do zachowania, w którym jednostka podejmuje działania mające na celu pomoc innym, często bez oczekiwania bezpośrednich korzyści dla siebie. To gotowość do ofiarowania czasu, uwagi, zasobów lub wsparcia emocjonalnego dla dobra innych osób czy społeczności, wynikająca z empatii i troski o ich potrzeby. Znak „+” w nazwie symbolizuje społeczność, która niesie wsparcie dla jednostki – wyjaśniają muzycy Snowblind.

Snowblind to rockowa formacja powołana do życia w 2015 roku w Katowicach. Sceniczny potwór. Wielokrotnie nagradzany na licznych muzycznych wydarzeniach. Ponad 100 zagranych koncertów w całej Polsce, w tym występ na 24 Pol’and’Rock Festiwal. Grupa tworzy i koncertuje w składzie: Bartek Płaszewski – wokal, Adrian Klimasz – gitara, Tomasz Wróbel – gitara, elektronika, Marcin Kaliński – bas, wokal wspierający oraz Bartek Kościelny – perkusja.

Snowblind ma na koncie takie wydawnictwa, jak: EP: „Before I Die I Want To” (2017) i ,,Retrospekcje” (2020), cover „Wodymidaj” Kwiatu Jabłoni (2021), a także single: „H8ER” (2022), „Syndrom” (2022) oraz „król.” (2023).

Quiz. Polskie przeboje rockowe z lat 90. Pamiętasz te kultowe piosenki?

Pytanie 1 z 10
Głosu, której z tych wokalistek nie usłyszymy na płycie „Getto” (1996) hardrockowej grupy Sweet Noise?
Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa