Nadchodzi nowa supergrupa! Członkowie Judas Priest, Pantery i Rainbow założyli zespół Elegant Weapons

i

Autor: Screen z Instagrama/elegantweaponsband Nadchodzi nowy muzyczny projekt

Nadchodzi nowa supergrupa! Członkowie Judas Priest, Pantery i Rainbow założyli zespół Elegant Weapons

2022-10-26 10:05

Nadchodzi nowa supergrupa, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę! Członkowie legendarnych formacji: Judas Priest, Pantery i Rainbow połączyli siły i stworzyli zupełnie nowy, muzyczny projekt. Co wiadomo o Elegant Weapons? Jakie plany na przyszłość ma ten zespół? Sprawdź wszystkie najważniejsze informacje na ten temat!

Zjawisko istnienia supergrup nie jest niczym nowym. Uznaje się, że jest to grupa muzyczna, którą tworzą artyści czy artystki, odnoszący już sukcesy w karierze solowej lub jako członkowie innych uznanych już formacji. Najbardziej znanym rodzajem są supergrupy charytatywne, łączące się w ramach konkretnego celu, jak stworzona przez Boba Geldofa i Midge'a Ure Band Aid. Do najbardziej znanych supergrup, które wydawały albumy i odnosiły sukcesy na rynku muzycznym zalicza się Audioslave, Velvet Revolver, Cream, Journey, Nick Cave and the Bad Seeds, Temple of the Dog, Slash's Snakepit, A Perfect Circle czy Heaven and Hell The Smile. Do tej masywnej listy właśnie dołącza kolejny projekt!

Nadchodzi nowa supergrupa! Członkowie Judas Priest, Pantery i Rainbow założyli zespół Elegant Weapons

We wtorek 25 października Richie Faulkner, Scott Travis, Rex Brown i Ronnie Romero ogłosili, że założyli wspólny zespół! Muzycy znani odpowiednio z formacji Judas Priest, Pantera i Rainbow powołali do życia supergrupę Elegant Weapons. Podpisała ona kontrakt z wytwórnią Nuclear Blast Records, pod szyldem której wyda swój debiutancki album - krążek został zatytułowany Horns for a Halo i ukaże się już wiosną 2023 roku. Producentem płyty został natomiast Andy Sneap, czyli uznany producent, znany chociażby ze współpracy z... Judas Priest! Jakiego brzmienia możemy się spodziewać? Będzie ono ciężkie, oparte na korzeniach ciężkiego metalu, ale sięgające nieco głębiej. Richie Faulkner określił Elegant Weapons jako:

mieszankę Jimiego Hendrixa, Judas Priest, Black Sabbath, solo Ozzy'ego i Black Label Society – coś ciężkiego, chwytliwego i melodyjnego. Będzie to trochę oldschoolowe i nowoczesne jednocześnie.

Co wiadomo o albumie Elegant Weapons?

Wokalista formacji zdradził, że na albumie znajdzie się spokojniejszy numer, zainspirowany nowoorleańskim brzmieniem, zatytułowany Ghost of You. Jeszcze przed premierą krążka muzyk zdradził kolejne dwa tytuły: White Horse Horns for a Halo. Ten ostatni ma brzmieć jak skrzyżowanie Tony'ego Iommi z Alice in Chains.