Judas Priest wystąpią na ceremonii włączenia do Rock & Roll Hall of Fame! Kiedy i jak oglądać?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Legenda heavy metalu wystąpi na gali Rock & Roll Hall of Fame

Judas Priest wystąpią na ceremonii włączenia do Rock & Roll Hall of Fame! Kiedy i jak oglądać?

2022-10-04 12:01

Już 5 listopada odbędzie się tegoroczna gala włączenia artystów i artystek do prestiżowej Rock & Roll Hall of Fame. W tym roku jednym z wyróżnionych jest prawdziwa legenda heavy metalu - Judas Priest. Okazuje się, że formacja wystąpi na wydarzeniu! Gdzie i w jaki sposób będzie można obejrzeć całą galę i pokaz Judas Priest?

Na początku lutego tego roku poznaliśmy tegorocznych nominowanych do Rock & Roll Hall of Fame, na liście znalazło się siedemnaście przedstawicieli i przedstawicielek branży muzycznej, a wśród nich m.in. zespoły Duran Duran, Eurythmics, Judas Priest, Rage Against the Machine oraz artyści solowi, np. Beck, Kate Bush. Wyniki głosowania zostały ogłoszone w środę 4 maja, a wśród włączonych do słynnej "hali sław" znaleźli i znalazły się Pat Benatar, Dolly Parton, Lionel Richie, Carle Simon, Eminem oraz zespoły Duran Duran i Eurythmics. Wyróżniony tytułem Musical Excellence Award został natomiast zespół Judas Priest. Przyznawany jest on artystom, muzykom, autorom piosenek i producentom, których oryginalność i wpływ na tworzenie muzyki na zawsze zmieniły historię muzyki, nie jest jednak tożsame z włączeniem do Hall of Fame. Na całą sytuację zareagował Rob Halford, który stwierdził, że był... wkurzony, gdy dowiedział się o wynikach głosowania, a cała sprawa dość mocno go frustruje. Wygląda na to, że nie jest już tak źle, ponieważ właśnie ogłoszono, że legenda heavy metalu wystąpi na gali!

Judas Priest wystąpią na ceremonii włączenia do Rock & Roll Hall of Fame!

Perkusista zespołu, Scott Travis był gościem Rocker Morning Show, gdzie potwierdził nadchodzący występ zespołu. Muzyk zdradził, że grupa będzie miała znacznie ograniczony czas, dlatego też postanowiła popracować nad stworzeniem specjalnego, nigdzie wcześniej nie słyszanego medley'u. Travis wyraził nadzieję, że fani zespołu będą zadowoleni z ich wyboru. Jak wyróżnienie skomentował perkusista?

Krzysiek Sokołowski w Esce Rock o najnowszym singlu Nocnego Kochanka. Nago na hulajnodze?

Oczywiście to super zaszczyt. Zawsze czułem, że Priest w końcu się dostanie, dlatego, że nie może istnieć coś, co nazywa się Rock and Roll Hall of Fame i nie ma w nim Judas Priest - powiedział Scott.

Kiedy i jak oglądać występ Judas Priest?

Gala odbędzie się nad ranem 6 listopada o godzinie 5:00 czasu polskiego. W późniejszym terminie zaś (najczęściej dzieje się to wiosną kolejnego roku) gala zostanie wyemitowana na kanale HBO i trafi na platformę HBO Max. Gdy tylko ogłoszone zostaną oficjalne daty pokazu, artykuł zostanie zaktualizowany!