Rob Halford jest wkurzony na Rock & Roll Hall of Fame! O co chodzi?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER O co chodzi liderowi Judas Priest?

Rob Halford jest wkurzony na Rock & Roll Hall of Fame! O co chodzi?

2022-07-27 15:11

Już 5 listopada 2022 roku odbędzie się uroczysta gala włączenia wybranych w tym roku w głosowaniu fanów artystów do słynnej Rock & Roll Hall of Fame. Podczas imprezy wyróżnienie Musical Excellence Award otrzyma zespół Judas Priest. Warto pamiętać, że nie jest to tożsame z dodaniem formacji do “Hali sław” i właśnie na ten aspekt wkurzony jest Rob Halford.

5 listopada 2022 roku w Microsoft Theater w Los Angeles odbędzie się 37. ceremonia wprowadzenia wybranych artystów, artystek i zespołów do słynnej Rock & Roll Hall of Fame. Ceremonia indukcji zostanie wyemitowana w późniejszym terminie na HBO i będzie transmitowana na HBO Max. W tym roku do “Hali sław” dołączą Pat Benatar, Dolly Parton, Lionel Richie, Carle Simon, Eminem oraz zespoły Duran Duran i Eurythmics. W ramach Musical Excellence Award wyróżniony został także metalowy gigant, czyli grupa Judas Priest. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że fakt ten nie jest tożsamy z dołączeniem do Rock & Roll Hall of Fame i na ten właśnie aspekt najbardziej wkurzony jest Rob Halford.

Krzysiek Sokołowski w Esce Rock o najnowszym singlu Nocnego Kochanka. Nago na hulajnodze?

Rob Halford jest wkurzony na Rock & Roll Hall of Fame!

Lider Judas Priest został zapytany przez amerykański dziennik “The Arizona Republic” o to, jak czuł się, gdy dowiedział się o przyznanym wyróżnieniu. Co ciekawe, Rob powiedział, że gdy zorientował się, że chodzi o Musical Excellence Award, to był… mocno wkurzony!

Dlaczego nie dali nam tego samego tytułu, co wszystkim naszym przyjaciołom? Jak na przykład Black Sabbath? Byłem wkurzony. W niektóre dni mówię sobie, że to nie ma znaczenia, że powinienem być wdzięczny, a w inne myślę sobie <Cholera, dlaczego dali nam nagrodę Musical Excellence Award?>. Bo to brzmi bardzo, no wiesz, wzniośle - Nagroda za doskonałość muzyczną, zarezerwowana dla bla, bla, bla. A ja na to: <No tak, ale chcę być z pozostałymi muzykami w słynnej Hall of Fame>. Wiem, że to głupie, ale trochę mnie to frustruje. - powiedział Rob

Kto może otrzymać nagrodę Musical Excellence Award?

Nagroda Musical Excellence jest przyznawana artystom, muzykom, autorom piosenek i producentom, których oryginalność i wpływ na tworzenie muzyki na zawsze zmieniły historię muzyki. Judas Priest jest drugim zespołem, po E Street Band, któremu przyznano to wyróżnienie.