IDLES

i

Autor: Facebook/IDLES, Instagram/Banksy

Wiadomości

Na festiwalu Glastonbury pojawiła się nadmuchiwany ponton z manekinami. To pomysł Banksy'ego!

Banksy ponownie zaskoczył wszystkich dookoła. Tym razem na festiwalu Glastonbury w trakcie koncertu formacji IDLES. Na widowni, w pewnym momencie, pojawił się nadmuchiwany ponton z manekinami. To czytelne nawiązanie do imigrantów.

Banksy zaskoczył wszystkich na Glastonbury

Za nami kolejna edycja słynnego festiwalu Glastonbury. Na imprezie, po raz kolejny, pojawił się... Banksy, tajemniczy streetartowiec. W przeszłości przemierzał teren brytyjskiego festiwalu furgonetką z wypchanymi zwierzętami, zaprojektował też kamizelkę dla rapera Stormzy'ego. W tym roku zaskoczył wszystkich w trakcie koncertu formacji IDLES

"Bohemian Rhapsody" to rockowy utworów wszech czasów? Tak twierdzi znany muzyk!

Grupa na Glastonbury zagrała 28 czerwca. Pod koniec koncertu muzycy IDLES wykonali utwór "Danny Nedelko" pochodzący z drugiego studyjnego krążka "Joy as an Act of Resistance" (2018). Wówczas na widowni pojawił się ponton z manekinami, które zostały ubrane w kamizelki ratunkowe. Było to oczywiste nawiązanie do migrantów, którzy przepływają przez Kanał La Manche do Wielkiej Brytanii.

Nadmuchiwany ponton surfował, niesiony na rękach publiczności. I nie pojawił się on przypadkowo akurat w tym momencie koncertu IDLES. 

Wspomniany utwór "Danny Nedelko" rozpoczyna się bowiem od następujących słów: "My blood brother is an immigrant/A beautiful immigrant". Tytułową postacią jest ukraiński imigrant i bliski przyjaciel muzyków zespołu. 

Za performance z pontonem odpowiada Banksy, który się do tego przyznał kilka godzin później. Udostępnił bowiem na swoim Instagramie wideo z fragmentem koncertu IDLES na festiwalu Glastonbury. Członkowie grupy nie zdawali sobie sprawy z zaangażowania Banksy'ego aż do zakończenia występu.

Które rockowe zespoły mają najwięcej utworów z miliardem odtworzeń na Spotify?