Mystic Festival - problemy, odwołany występ Lord of The Lost i pokaz Ghost. Kiedy odbędzie się kolejna edycja?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER/Aaron Chown/Press Association/East News Co działo się na Mystic Festival 2023?

Mystic Festival - problemy, odwołany występ Lord of The Lost i pokaz Ghost. Kiedy odbędzie się kolejna edycja?

2023-06-12 11:46

Tegoroczna edycja Mystic Festival 2023 przeszła już do historii! Wydarzenie rozpoczęło się w środę 7 czerwca i zakończyło w sobotę 10 czerwca, a na scenie pojawiły się takie gwiazdy, jak Ghost, Behemoth, Testament czy Danzig. Niestety, wyczekiwanego występu nie dał zespół Lord of the Lost - dlaczego? Kiedy odbędzie się kolejna edycja festiwalu?

Sezon festiwalowy rozpoczął się na dobre! Jednym z pierwszym wydarzeń tego typu na polskiej mapie był Mystic Festival. Tegoroczna edycja imprezy miała miejsce w dniach 7-10 czerwca, ponownie na terenie gdańskiej Stoczni, a organizatorzy zapowiedzieli jako gwiazdy festiwalu takie formacje, jak Ghost, Gojira, Danzig, Testament, Behemoth, Voivod czy Sleep Token. Jednym z najbardziej wyczekiwanych występów był ten od Lord of the Lost. Niemiecka formacja miała otworzyć w czwartek 8 czerwca Main Stage. Niestety, pokaz grupy został praktycznie na ostatnią chwilę... odwołany! Wszystko to w wyniku nieprzewidzianych problemów technicznych (z tych samych względów w czwartek nie wystartowała Park Stage), fani jednak nie kryli swojego oburzenia. Spowodowało to kolejne zmiany w programie Jak informował organizator oraz sam zespół:

Z przykrością informujemy, że ze względu na problemy techniczne pozostające poza kontrolą zespołu Lord Of The Lost nie może wystąpić dziś na Mystic Festival. Zespół chciałby zaprezentować swoim fanom pełną produkcję sceniczną, która jest integralną częścią ich twórczości, a dzisiaj niestety nie jest to możliwe. Zarówno Lord Of The Lost, jak i Mystic Festival dołożą wszelkich starań, by wynagrodzić wam ich dzisiejszą nieobecność w najbliższej możliwej przyszłości. To nie pożegnanie, ale - do zobaczenia niebawem.

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica

Występy, które zachwyciły fanów

Choć kolejny dzień przyniósł ogłoszenie o odwołaniu koncertu Grega Puciato, to reszta festiwalu przebiegła bez problemów. Fani mieli okazję podziwiać świetnie przyjęte i ocenione występy Behemotha, Ghost, którego pokaz porównywany jest niemal do występu teatralnego czy francuskiej Gojiri. Nieco chłodniej obecni na miejscu ocenili koncert prawdziwej legendy, Danzig

Mystic Festival 2024 - kiedy i gdzie się odbędzie?

Organizatorzy poinformowali już, że przyszłoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 5-8 czerwca w Gdańsku, w Stoczni! W sprzedaży już dostępne są dwa, limitowane, karnety na imprezę:

  • 4-dniowe karnety Blind Bird – cena 699 zł (obowiązuje do 30.09 lub do wyczerpania puli)
  • 4-dniowe karnety VIP – cena 1299 zł (obowiązuje do wyczerpania puli)