Mystic Festival ogłasza pierwsze gwiazdy! Gitarzysta Motörhead, gwiazda synthwave i jeszcze więcej

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Występ Imperial Triumphant podczas Mystic Festival 2022

Mystic Festival ogłasza pierwsze gwiazdy! Gitarzysta Motörhead, gwiazda synthwave i jeszcze więcej

2022-10-27 11:24

Organizowane na terenie Stoczni Gdańskiej święto muzyki metalowej odsłania karty i prezentuje pierwsze gwiazdy nadchodzącej edycji. Znamy pierwsze siedem gwiazd. Ich dobór pokazuje, że będzie to bardzo różnorodne oraz bogate gatunkowo wydarzenie. Pierwszy headliner festiwalu ma zostać ogłoszony 2 listopada.

Będzie coś zarówno dla fanów rzeczy nowych jak i koneserów starszych kawałków. Na scenie pojawi się weteran hard rocka Phil Campbell, który wraz z Motörhead nagrywał takie klasyki jak „Orgasmatron”, „1916” czy „Bastards” i pozostał do końca w składzie, także wtedy gdy z kwartetu przerodził się z powrotem w trio. Po śmierci Lemmy’ego Kilmistera gitarzysta grał z zespołem The Bastard Sons, w którym gra trójka jego dzieci. To właśnie z nimi przyjedzie na Mystic Festival i wystąpi z zestawem coverów Motörhead.

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Następne ogłoszone gwiazdy to Unleashed i Moonspell, co z pewnością spodoba się fanom metalowej klasyki. Zarówno szwedzcy jak i Portugalczycy są w dobrej formie i w 2021 pochwaliły się nowymi płytami.

Ciekawostką jest Perturbator, francuski elektroniczy wykonawca, który w Polsce wystąpił już między innymi na festiwalu Pol’and’rock. Jego domeną są mroczne kompozycje na syntezatorach, utrzymane w klimacie ścieżek dźwiękowych z filmów Johna Carpentera i innych klasyków grozy i sf z lat 80-tych. Od początku muzykę Perturbatora wydaje związana z black metalem wytwórnia Blood Music. Twórca projektu, James Kent przyznaje często, że sam jest fanem ciężkiego gitarowego grania.

Kolejni z ogłoszonych to Brytyjczycy z Sleep Token, zamaskowany kwartet post-metalowy oraz progmetalowy Soen. Festiwal odbędzie się w dniach 7-10.10.2023, na terenie Stoczni Gdańskiej. Bilety są już dostępne na stronie organizatora koncertów.