Scorpions – po znakomitym koncercie w Gdańsku, kolejny w Łodzi!

i

Autor: Materiały prasowe

Muzyka rockowa jest w kiepskim stanie? Według Klausa Meine ze Scorpions, jest zupełnie inaczej

2022-02-08 10:29

W ostatnich latach mówi się, że muzyka rockowa jest w odwrocie i raczej lata świetności ma za sobą. Zupełnie inne spojrzenie ma Klaus Meine ze Scorpions, który uważa, że muzyka rockowa ma się świetnie.

Ostatnio mówi się, że muzyka rockowa jest w odwrocie i jej najlepsze lata minęły. Jednakże, z drugiej strony, według licznych badań, wychodzi na to, że zespoły rockowe są dobrze słuchane w streamingu, a ich koncerty cieszą się sporym zainteresowaniem. Jak twierdzi Klaus Meine ze Scorpions, rock ma się bardzo dobrze.

Co tam w środku gra? - Motorhead - The best of

Klaus Meine (Scorpions): rock wcale nie jest martwy!

W niedawno udzielonym wywiadzie, Klaus Meine ze Scorpions powiedział:

Jesteśmy wyznawcami rocka [nawiązanie do tytułu utworu], to prawda, ale też słyszeliśmy przez tyle lat, że „rock jest martwy”. Jest grunge, jest hip-hop, jest rap. Tak, te gatunki są obecnie bardzo popularne, nie ma co do tego wątpliwości – zwłaszcza hip-hop i rap – ale za każdym razem, gdy wyruszamy w trasę, widzimy, że rock wcale nie jest martwy – ma się dobrze i żyje.

„Rock Believer” jest skierowany do wszystkich fanów, a my w nim mówimy: „Kochamy was i mamy nadzieję, że pokochacie ten nowy album tak bardzo, jak my. Jesteśmy wyznawcami rocka, tak samo, jak wy”. To jasny przekaz.

Przypomnijmy, że 22 lutego ma ukazać się nowy album Scorpions, a z kolei 28 maja 2022, grupa pojawi się w krakowskiej Tauron Arenie.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu