Muse - tak powstał album Absolution. Dokument o kulisach pracy już DZIŚ ZA DARMO na YouTube!

i

Autor: Materiały prasowe Już dziś premiera wyjątkowego dokumentu dla fanów Muse

Muse - tak powstał album "Absolution". Dokument o kulisach pracy już DZIŚ ZA DARMO na YouTube!

2023-11-10 10:01

We wrześniu tego roku minęło dokładnie dwadzieścia lat od premiery albumu, który dla zespołu Muse okazał się być zupełnie przełomowy - mowa oczywiście o krążku "Absolution"! Zespół nie pozostawił tej wyjątkowej okazji bez niczego - nowe wydanie płyty, specjalny cykl w social mediach, a teraz premiera szczególnego dokumentu!

Początek lat 2000. okazał się być szczególny dla zespołu Muse. Ten wszedł w nową dekadę - i nowy wiek - albumem Origin of Symmetry, który zaprezentował szczególne połączenie rocka i muzyki klasycznej, co, jak się z czasem okazało, stanie się znakiem rozpoznawczym formacji. Dwa lata później światło dzienne ujrzało wydawnictwo, które okazało się być zupełnie kluczowe dla grupy. We wrześniu 2003 roku ukazał się album Absolution - dużo bardziej dopracowany, bezpośredni, mający agresywne brzmienie i apokaliptyczne wątki w warstwie tekstowej. Album przyniósł takie przeboje, jak Stockholm Syndrome, Hysteria czy Time Is Running Out. Absolution dotarł na szczyt brytyjskiej listy przebojów i sprzedał się na całym świecie w milionach egzemplarzy.

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Muse świętuje 20-lecie "Absolution"!

Album skończył w tym roku 20 lat, a zespół nie mógł zostawić tak ważnego jubileuszu bez żadnej reakcji. Już we wrześniu zapowiedziana została wyjątkowa, jubileuszowa edycja Absolution, która ujrzy światło dzienne 17 listopada i na którą trafią nigdy wcześniej niepublikowane dema, nagrania z występów na żywo i na nowo zremasterowane utwory z oryginalnego wydania krążka. W socialach grupy już od kilku tygodni publikowany jest cykl, w ramach którego ta opisuje znaczenie i kulisy powstania poszczególnych kompozycji, a to nie koniec niespodzianek!

Darmowy dokument na YouTube!

Już dziś, w piątek 10 listopada, na kanale Muse w serwisie YouTubem swoją premierę będzie miał dokument, przedstawiający kulisy prac nad Absolution! Muse: Making Of Absolution (Official Documentary) rozpocznie się o godzinie 16:00 czasu polskiego, a link do jego obejrzenia znajdziesz poniżej!