Mùlk

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Bartosz Hervy

Mùlk prezentują nowy singiel. Tak brzmi "Wilk"

2024-02-27 20:29

Mùlk prezentują nowy singiel, utwór zatytułowany „Wilk”. W utworze gościnnie wystąpił saksofonista, Michał Jan Ciesielski. "Wilk” pochodzi z drugiego albumu zespołu, zatytułowanego „DWA”. Zrealizowany przez Bartosza Hervy i Jakuba Leonowicza klip do utworu można obejrzeć poniżej.

Album „DWA” został wyprodukowany przez Łukasza Kumańskiego i Mulk, miksem zajął się Łukasz, a STEM mastering jest dziełem Marcina Szwajcera.

Kuman, perkusista i producent albumu tak opisuje materiał „DWA”:

Babcia kupiła mu Czarny Album Metalliki! | Skubas w ESKA ROCK

„DWA" to paranoiczna, eklektyczna wycieczka od black metalu, poprzez pop, jazz aż po rock progresywny i hip-hop. „DWA" to płyta kwantowa, w superpozycji, bo jednocześnie jest to kontynuacja - słychać, że to ten sam zespół, a z drugiej strony - zupełnie tego nie słychać. „DWA" to hołd dla bezkompromisowości „NWA", lirycznie i nielirycznie. Nic tylko słuchać i oburzać się.

Mùlk pochodzi z Trójmiasta. W 2018 roku zadebiutowali bardzo dobrze przyjętym singlem, zatytułowanym "Bies". W 2020 ukazał się debiutancki krążek zespołu, zatytułowany „I”. W składzie Mùlk znajdują się muzycy takich załóg jak: Me And That Man, The Fruitcakes oraz Moose The Tramp.

Listen on Spreaker.