Motörhead wyda edycję specjalną albumu Iron Fist z okazji 40 lat od premiery! Kiedy ukaże się wydawnictwo?

i

Autor: creen z YouTube/Motörhead Official - https://www.youtube.com/watch?v=v44LNBiZx2U Kultowy album Motörhead zostanie ponownie wydany

Motörhead wyda edycję specjalną albumu "Iron Fist" z okazji 40 lat od premiery! Kiedy ukaże się wydawnictwo?

2022-07-29 15:59

Motörhead - legenda nowej fali brytyjskiego heavy metalu co prawda zakończyła swoją działalność w 2015 roku, wraz ze śmiercią niezastąpionego Lemmy’ego Kilmistera, ale nie znaczy to, że fani zespołu nie mają co liczyć na nowe wydawnictwa grupy. Już we wrześniu ukaże się wyjątkowe, jubileuszowe wydanie kultowego krążka “Iron Fist”!

Motörhead to powstały w 1975 roku angielski zespół, uznawany obecnie za prekursora nowej fali brytyjskiego heavy metalu. Grupa została założona przez legendarnego wokalistę, basistę, autora piosenek Lemmy’ego Kilmistera, który jako jedyny był jej stałym członkiem przez cały okres funkcjonowania. Klasyczny skład zespołu, poza Lemmym, tworzyli perkusista Phil "Philthy Animal" Taylor i gitarzysta "Fast" Eddie Clarke. To właśnie oni nagrali klasyczne płyty formacji z Motörhead, Overkill, Ace of Spades i Iron Fist na czele. Ostatni z wymienionych albumów ukazał się w 1982 roku i właśnie obchodzi swoje 40-lecie - z tej okazji na rynku ukaże się wydanie specjalne krążka.

EskaROCK Live! - Organek - Doppelgänger

Motörhead wyda edycję specjalną albumu "Iron Fist" z okazji 40 lat od premiery! 

Edycja specjalna albumu Iron Fist ukaże się dokładnie 23 września. Złoży się na nią ponownie zremasterowana edycja podstawowa płyty, dysk z niepublikowanymi wcześniej utworami w wersji demo, nagranie koncertu pierwotnie wyemitowanego w Radio Clyde w 1982 roku oraz książeczka, zawierająca historię albumu i niewydane wcześniej zdjęcia.