The Cure świętują 30-lecie albumu “Wish”! Zespół zapowiedział edycję specjalną kultowej płyty

i

Autor: Materiały prasowe Edycja specjalna legendarnego albumu The Cure nadchodzi!

The Cure świętują 30-lecie albumu “Wish”! Zespół zapowiedział edycję specjalną kultowej płyty

2022-07-29 15:03

„Wish” to dziewiąty studyjny album The Cure, który oryginalnie ukazał się 21 kwietnia 1992 roku. Teraz, po 30 latach, zespół świętuje jego sukces specjalnym jubileuszowym wydaniem deluxe. Jak przyznaje Robert Smith: – Zajęło mi to 30 lat, ale moje „życzenie” nareszcie się spełniło.

Wish to najlepiej sprzedająca się płyta zespołu. Zajęła 1 miejsce w Wielkiej Brytanii i 2 miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie była nominowana do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy alternatywny album. Na płycie znajdują się takie przeboje jak: High, Friday I’m In Love i A Letter To Elise. Płodny okres nagrywek Wish rozpoczął się od sesji demo w The Live House w Kornwalii i kontynuowany był w Farmyard Studios w Cotswolds. Od początku nagrań, Smith miał jasną wizję tego, czym powinno być Wish: 

Janusz Panasewicz w Esce Rock - Organek pierwszym gościem Lady Pank na MTV Unplugged

Ogólny dźwięk tkwił w mojej głowie od samego początku. Użyliśmy dość małej palety, tak jak w przypadku „Disintegration”, ale udało nam się stworzyć wiele rodzajów piosenek. Myślę, że punktem odniesienia był „Kiss Me”. - mówi lider zespołu.

Nowa edycja albumu “Wish” - szczegóły

Nowa edycja Wish to trzypłytowe wydawnictwo z 45 utworami, które zawiera 24 wcześniej niepublikowane kawałki i 4 nowe. Pierwsza płyta to oryginalny album Wish, niedawno zremasterowany przez Roberta Smitha i Milesa Showella w legendarnym Abbey Road Studios. Druga płyta zawiera 21 wcześniej niepublikowanych demówek, w tym 4 studyjne demówki z 1990 i 17 instrumentalnych demówek z 1991 roku, z których 9 to wcześniej niepublikowane utwory. Trzecia płyta CD w zestawie zawiera 4 utwory z kasety Lost Wishes wydanej w 1993 roku. Fani nareszcie będą mogli usłyszeć utwór Uyea Sound w wersji cyfrowej i na CD. Album zawiera również niewydany wcześniej utwór A Wendy Band z sesji Manor Studio w 1992 roku, wcześniej niesłyszany miks epickiego ulubionego utworu From the Edge Of the Deep Green Sea, a także 5 rzadko spotykanych 12-calowych miksów. Na końcu usłyszymy End na żywo z Paryża, które nagrano w październiku 1992 roku.

W studio wszystko brzmiało znakomicie, ale byłem zbyt zajęty porządkowaniem naszych nadchodzących koncertów, aby właściwie nadzorować mastering. Było już za późno, żeby coś z tym zrobić; album wyszedł i znów byliśmy w trasie. Od dawna mi to przeszkadzało. Zajęło mi to 30 lat, ale moje „życzenie” nareszcie się spełniło. - powiedział Smith.

Sonda
Lubisz album "Wish"?