„Here It Is: A Tribute to Leonard Cohen” - wyjątkowa kompilacja w hołdzie Leonardowi Cohenowi ukaże się już na jesieni

i

Autor: Materiały prasowe Wyjątkowy projekt na cześć legendarnego barda

„Here It Is: A Tribute to Leonard Cohen” - wyjątkowa kompilacja w hołdzie Leonardowi Cohenowi ukaże się już na jesieni

2022-07-29 15:01

Firma Blue Note Records ogłosiła na 14 października 2022 roku premierę „Here It Is: A Tribute to Leonard Cohen”. Kolekcję wspaniałych wykonań utworów Leonarda Cohena wykonają uznani artyści tacy jak Norah Jones, Peter Gabriel, Gregory Porter, Sarah McLachlan, Iggy Pop, Mavis Staples i wielu innych.

Album został wyprodukowany przez Larry’ego Kleina, który prezentuje oszałamiające interpretacje utworów legendarnego poety i wokalisty – Leonarda Cohena, zarejestrowane przez niezwykłą grupę wokalistów: Norah Jones, Petera Gabriela, Gregory’ego Portera, Sarah McLachlan, Lucianę Souzę, Jamesa Taylora, Iggy’ego Popa, Mavis Staples, Davida Graya i Nathaniela Rateliffa. Posłuchaj wysublimowanej wersji utworu Coming Back to You, dostępnej w serwisach cyfrowych.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Leonard Cohen był moim przyjacielem od 1982 roku, a w ciągu ostatnich 15 lat swojego życia stał się bliskim przyjacielem. Był prawdopodobnie najmądrzejszym i najzabawniejszym przyjacielem, jakiego miałem i kimś, kogo bardzo lubiłem pod każdym względem. Po jego śmierci często uczestniczyłem w wykonaniach jego piosenek przez innych artystów z którymi pracowałem. Jednym z powodów jest oczywiście to, że te piosenki są tak dobre – w pewnym sensie Leonard jest najlepszym autorem piosenek popowych w historii – ale innym powodem była ciągła obecność jego muzyki wokół mnie. - mówi Klein

„Here It Is: A Tribute to Leonard Cohen” - projekt stworzony z udziałem wyjątkowych gości

Tak więc, Klein postanowił stworzyć album z utworami Cohena, zapraszając do współpracy wokalistów reprezentujących różne stylistyki oraz wyjątkowy zespół muzyków jazzowych lub – jak to ujął – „grupę artystów tworzących w niezwykle kreatywny sposób język dźwiękowy współczesnego jazzu”: gitarzystę Billa Frisella, saksofonistę Immanuela Wilkinsa, pianistę Kevina Haysa, basistę Scotta Colleya i perkusistę Nate’a Smitha, z dodatkowym udziałem Grega Leisza na pedal steel guitar i Larry’ego Goldingsa na organach.

Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat '60?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywała się siostra zamordowanej w Motelu Bates Marion, jak się okazuje, główna bohaterka “Psychozy” (1960)?