Incubus

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

„Morning View” nagrane na nowo. Nowa wersja kultowego albumu Incubus już jest!

2024-05-14 8:35

Incubus wydał „Morning View XXIII” – nagrany na nowo ikoniczny album „Morning View”. Wydawnictwo ukazało się nakładem Virgin Records. Zespół zdecydował się na taki ruch, by zaprezentować fanom świeże podejście do swoich klasycznych hitów, dając tym samym krążkowi drugie życie i pozwalając fanom przeżyć na nowo doświadczenia związane z ich ulubionymi utworami.

„Morning View” pierwotnie ukazał się 23 października 2001 r. Krążek zyskał ogromne uznanie fanów i spotkał się z dobrym przyjęciem ze strony krytyki. Album uzyskał status podwójnie platynowej płyty w Stanach Zjednoczonych i spędził 60 tygodni na liście Billboard 200, docierając na niej do drugiego miejsca. Incubus świętowali wydanie nowej wersji, wykonując przebój „Wish You Were Here” w programie Jimmy’ego Kimmela.

Grupa była headlinerem niedawnego Beach Life Festivalu. Incubus mają przed sobą pracowite lato, które spędzą na halowej trasie po Stanach Zjednoczonych. Grupa wykona w całości „Morning View”, uzupełniając set innymi klasykami. Gośćmi specjalnymi trasy będą Coheed And Cambria.

Nu metalowe kapele wszech czasów / Eska ROCK

Jakieś 23 lata temu wynajęliśmy dom nad morzem i postanowiliśmy przeprowadzić w nim eksperyment artystyczny. Nowoczesne i przestronne wnętrze połączone z dużą dawką energii pomogły nam znaleźć flow, którego długo szukaliśmy, dzięki czemu powstały piosenki, które potem stały się znane jako „Morning View”, będące do dziś niezatartymi i ważnymi elementami naszego życia. Ten album pomógł naszemu małemu eksperymentowi artystycznemu pod nazwą „Incubus”, przerodzić się w to, czym jesteśmy dziś. 23 lata później jesteśmy gotowi wprowadzić kolejną fazę jego istnienia. „Morning View XXIII” to nagrany na nowo i powtórnie przemyślany album z 2001 roku. Jest następstwem naszego pragnienia uczczenia spuścizny tej płyty, ale także przemyślenia jej przez nas jako muzyków, którzy od 23 lat co wieczór z taką samą miłością wykonują te piosenki na żywo – zwracał się do fanów przed premierą wokalista grupy Brandon Boyd, zapraszając na tegoroczne koncerty. 

„Morning View XXIII” to nagrany na nowo i powtórnie przemyślany album z 2001 roku.

Tracklista:

 1. Nice to Know You
 2. Circles (3-7-2024)
 3. Wish You Were Here
 4. Just a Phase
 5. 11 am
 6. Blood on the Ground
 7. Mexico
 8. Warning
 9. Echo (2-8-2024)
 10. Have You Ever
 11. Are You In?
 12. Under My Umbrella (4-4-2024)
 13. Aqueous Transmission

Jako dźwiękowa i duchowa enigma, Incubus kontynuuje rozciąganie fundamentów muzyki alternatywnej, kształtowanie ich i potrząsanie nimi. Zespół wielokrotnie udowadniał, że jego możliwości w tym zakresie są wręcz nieograniczone. Brandon Boyd (wokal), Mike Einziger (gitara, klawisze, wokal), José Pasillas II (perkusja), Chris Kilmore (gramofony, klawisze) i Nicole Row (bas) – dostrajają się do twórczej wymiany sobą i przekazują ją publiczności tak głośno (i z miłością), jak to tylko możliwe. Do tej pory kwintet sprzedał ponad 23 miliony albumów, zdobył dziesiątki multiplatynowych i platynowych certyfikatów na całym świecie, zgromadził miliardy streamów i zanotował sześć kolejnych debiutów w Top 5 na liście Billboard 200.

Incubus uświetnili takie festiwale jak BottleRock, Ohana, Lollapalooza i Rock In Rio, a także występowali w halach i amfiteatrach na całym świecie. W 2021 r. muzycy świętowali 20. rocznicę wydania „Morning View” streamem, który oglądali fani na całym świecie. Incubus powrócił do miejsca, w którym przed laty nagrał krążek i po raz pierwszy wykonał go na żywo w całości, wywołując entuzjastyczne reakcje fanów.

W 2023 r. Incubus zagrali pierwszy koncert, na którym prezentowali „Morning View” od początku do końca”. Grupa wystąpiła wówczas w wyprzedanym Hollywood Bowl. W tym roku czas na kolejne koncerty.

Oto nasz wybór nu metalowych krążków wszech czasów: