Mötley Crue - Amazon promuje film dokumentalny o zespole zdjęciem... Steel Panther!

i

Autor: Courtesy Everett Collection/0000554/Reporter Zespół Mötley Crue pomylony z grupą... Steel Panther

Mötley Crue - Amazon promuje film dokumentalny o zespole zdjęciem... Steel Panther!

2022-08-02 19:49

Mötley Crue nie mają ostatnio szczęścia. Zespół co prawda wyruszył w dużą trasę koncertową, na której dzieli scenę z Poison, Def Leppard i Joan Jett, ale od samego początku ciągnie się za nimi pasmo nieszczęść. Kontuzje Tommy’ego Lee, problemy wokalne Vince’a i inne kwestie. Teraz do tego zbioru dołącza kolejny “zaszczyt”. Amazon pomylił Mötley Crue z grupą… Steel Panther, ale też tak nie do końca. Co się właściwie wydarzyło na tym zdjęciu?

Mötley Crue znajdowali się na szczycie sławy w latach 80-tych ubiegłego wieku. Zespół był jedną z najlepiej sprzedających się heavy metalowych kapel - wydał cieszące się ogromną popularnością krążki Theatre of Pain, Girls, Girls, Girls i Dr. Feelgood, z których pochodzą takie numery jak Smokin' in the Boys Room, Home Sweet Home, Girls, Girls, Girls, Dr. Feelgood, Kickstart My Heart czy Don't Go Away Mad (Just Go Away). Głośno było też o kontrowersyjnym stylu życia muzyków, zwracano również uwagę na ich androgyniczny wizerunek. Na początku lat 90-tych popularność grupy spadła i choć fani nadal cenią sobie jej muzyczny dorobek, to nie da się ukryć, że lata świetności Panowie mają za sobą.

CO TAM W ŚRODKU GRA - ACID DRINKERS WINYL

Niefortunna trasa Mötley Crue

Przykrym tego potwierdzeniem jest trasa koncertowa, podczas której grupa dzieli scenę z Poison, Def Leppard i Joan Jett. Panom od samego początku towarzyszy duży pech - na kilka tygodni przed rozpoczęciem występu, Tommy Lee uległ kontuzji, w wyniku której złamał cztery żebra. Choć lekarz zalecił mu przerwę od koncertowania, perkusista nie posłuchał i wyszedł na scenę. Niestety, ból dał mu się we znaki tak mocno, że zmuszony był po kilku piosenkach zrezygnować z grania. Przedmiotem dyskusji jest też forma wokalna Vince’a Neila - komentatorzy zwracają uwagę, że ta jest daleka od dobrej, do tego muzyk wspomaga się ekranem, na który wyświetlają mu się teksty piosenek.

Mötley Crue pomyleni ze… Steel Panther!

Do tego dochodzi kolejna niefortunna sytuacja. Na platformie Amazon dostępny jest film dokumentalny Rock ‘n Roll Icon: Motley Crue, ku zaskoczeniu odbiorców, film zobrazowany został zdjęciem zespołu Steel Panther! Grupa rozpoczęła swoją karierę równo dwadzieścia lat po Mötley Crue, a w swojej twórczości mocno się nią inspiruje, robi to jednak w sposób prześmiewczy. Trudno wytłumaczyć w jaki sposób doszło do tej pomyłki, biorąc pod uwagę fakt, że w górnej części zdjęcia zobaczyć można fragment innej fotografii, która zdaje się przedstawiać właśnie Panów z Mötley Crue. Fotkę można było zobaczyć pod tym linkiem, jeśli jednak już zniknęła, sprawdźcie zdjęcie poniżej!

Mötley Crue - Amazon promuje film dokumentalny o zespole zdjęciem... Steel Panther!

i

Autor: Screen strony Internetowej platformy Amazon - https://www.amazon.com/Rock-Roll-Icon-Motley-Crue/dp/B09P9LM7H6 Pomyłka Amazona

Steel Panther reagują na pomyłkę

Na całą sytuację w swoim typowym, prześmiewczym stylu, zareagował zespół Steel Panther